• Warsztaty "Mikołaj Kopernik Interaktywnie"

      W listopadzie odbyły się warsztaty interaktywne o Mikołaju Koperniku, w których uczestniczyły klasy 4-6. Edukatorki z Fundacji Sofijka- Edukacja i Rozwój przeprowadziły je w formie zabawy interatywnej  typu escape room. Uczniowie uczestnicząc w warsztatach wykonywali kolejne zadania, dzięki czemu dowiedzieli się wielu faktów i ciekawostek z życia polskiego astronoma, którego 550. rocznica urodzin przypadła w tym roku.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Naszej Szkole!

      ​​​​​​Z radością pragniemy podzielić się z Wami wspaniałymi wspomnieniami z obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które miały miejsce w naszej szkole 17 listopada 2023 roku pod hasłem:

      "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"

      Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasował się w tę koncepcję. Celem naszej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki, zachęcając do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

      Obchody tego wyjątkowego dnia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji. Zanurzeni w atmosferze zabawy i radości, wszyscy uczestnicy odkrywali, że liczby mogą być fascynujące.

      Chęć zdrowej rywalizacji sprawiła, że obchody nabierały dynamiki, a uczniowie z entuzjazmem podejmowali się wyzwań. W tej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i radości.

       

      W trakcie egzaminów, nasi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia osób dorosłych, nauczyciele odważnie stanęli do tego nietypowego wyzwania. To nie tylko dowód na ich wszechstronność, ale także na to, jak bardzo cenimy ducha wspólnoty i wspólnej nauki w naszej szkole.

      Pragniemy podziękować nauczycielom za entuzjazm, otwartość i gotowość do udziału w tej zabawie. Wasza aktywność dodatkowo wzmocniła atmosferę pozytywnej rywalizacji i sprawiła, że nauka stała się przyjemnością dla wszystkich.

      Gratulujemy wszystkim Mistrzom, którzy odważnie stawili czoła trudnym wyzwaniom egzaminacyjnym. Dziękujemy także naszym egzaminatorom za sprawiedliwą ocenę i wsparcie. Największe podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników, bo to dzięki Wam te obchody stały się niezapomniane.

     • Spotkanie z historią i literaturą

      W poniedziałek 13 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Wróblewskim - autorem książek o ciekawych ludziach: „ Zośkowiec”, „Gryf”, „ Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna”, „ Rotmistrz. Barwna biografia Witolda Pileckiego”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z  klasy 8a i 8b. Uczestnicy mogli posłuchać wielu ciekawych historii związanych z postacią Rotmistrza Pileckiego i zapoznać się z jego barwnym życiorysem. Lekcja była również przyczynkiem do krótkich rozważań nad patriotyzmem naszych czasów.

     • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości dla klas 4-8

      „Żeby Polska była Polską” to myśl przewodnia uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 7a i 7b z okazji 11 listopada - Narodowego Święta NIepodległości.

       „Pociąg do wolności” zabrał nas w daleką i trudną podróż po historii naszego kraju, a wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych dopełniło całości.

      „W historii Polski tak się składa,

      Był kiedyś ponad wiek niewoli;

      Jedenastego listopada

      Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

      I wtedy myśl powstała taka,

       By przez szacunek dla przeszłości,

      Ten dzień na zawsze dla Polaka,

      Pozostał Dniem Niepodległości.”

                                                   M. Piechal "Alfabet"

     • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-3

      W tym roku, uroczysty apel z  okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas 0-III odbył się 10 listopada. Uczniowie klas: IIIb i IIId przedstawili montaż słowno - muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Słowem i piosenką  przypomnieli wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne.  Zaprezentowane utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój, natomiast słowa końcowej piosenki ,,Od morza, aż do Tatr to Polska to mój świat, to serca mego pieśń i skarb,,  wywołały wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     • BADMINTON

      Jesteśmy Mistrzyniami i Mistrzami Badmintona w Ursusie.

      Gratulujemy poczwórnego mistrzostwa i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

      Barbara Król (kl. 5a), Kamila Kowalska (kl. 6a), Weronika Domagalska (kl. 6d) zajęły pierwsze miejsce w kategorii dzieci. Iryna Kovalenko (kl. 8b) i Hanna Sidor (kl. 7b) zwyciężyły w kategorii młodzież.

      Mistrzostwo Dzielnicy w kategorii dzieci wywalczyli Bartłomiej Kultys (kl. 3c), Jakub Łomicz (kl. 4d), Ksawery Rolka (kl. 5d), a w kategorii młodzież - Wiktor Góra (kl. 8b), Filip Łomicz (kl. 7d), Oskar Jędrzejczyk (kl. 7b).

     • Poczuj radość dzielenia się!!!

      Dołącz do naszej serdecznej inicjatywy - Akcji Charytatywnej "Pomocnik Mikołaja" zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Razem możemy sprawić, że Święta staną się wyjątkowe dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

      Co możemy podarować:

      Zabawki dla marzeń: Zbieramy zabawki dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Lalki, klocki, gry edukacyjne, puzzle - każdy prezent przekazany z sercem może stać się źródłem radości i nauki.

      Świat słów: Książki, które otworzą drzwi do nowych światów. Tworząc naszą biblioteczkę, pomagasz rozwijać wyobraźnię i umysły.

      Dla ciała i ducha: Środki czystości i higieniczne, herbata, kawa, kakao - każda drobnostka ma znaczenie, dbając o komfort i zdrowie podopiecznych akcji.

      Dla edukacji: Przybory szkolne - kredki, flamastry, długopisy, zeszyty, a także przybory sportowe - skakanki, piłki, które wspomogą rozwijanie umiejętności i zdrowy styl życia.

      Słodki akcent: Niech różnego rodzaju słodycze staną się prezentem dla podniebienia, przynosząc uśmiech na twarzach.

      Wszystkie wymienione rzeczy powinny być nowe!

       

      Czas akcji: od 13 listopada do 1 grudnia 2023 r.

      Miejsce składania darów:
      Sala nr 20 (świetlica)

       

      Zostańmy pomocnikami Mikołaja i pomóżmy razem stworzyć magiczne Święta, dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy!

      Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich uczniów!
      Udział w naszej akcji nie tylko przyniesie uśmiech na twarze osób potrzebujących, ale również zostanie nagrodzony punktami z zachowania. To wyjątkowa okazja, aby uczynić dobro i zbliżyć się do swoich celów szkolnych jednocześnie!

      Liczymy na Was.
      Samorząd Uczniowski
      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Słówko Tygodnia

      W naszej szkole rozpoczęła się przygoda ze słówkami. Co tydzień na tablicy w szkole oraz na szkolnym fanpage na facebooku będziemy zamieszczać nowe "Słówko tygodnia" (będzie ich 33).  Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci Was do używania pięknej polszczyzny i pozwoli na wzbogacenie słownictwa.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

      W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku wszystkie klasy  czwarte uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych: Kartka do kartki - historia książki.

      Zajęcia poprowadziła  Pani Joanna Wolańska,  która przybyła do nas z Czytelni Nr XIX w Ursusie.  Dzieci miały okazję  poznania  podstawowych elementów budowy książki, poznały historię pisma  oraz materiały, z których książki były wykonane. Pani Joanna wyjaśniła dzieciom, na czym polega praca we współczesnej bibliotece, wykazała zalety czytania i gorąco zachęcała do odwiedzin biblioteki. Celem tego typu zajęć jest uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mnóstwo pozytywnej energii.

     • Zabawa Pełna Kolorów - Kolorowy Tydzień w SP4

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa, która wypełniła naszą szkołę radością, kolorami i uśmiechami. To był "Kolorowy Tydzień" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

      Korytarze i sale lekcyjne przemieniły się w paletę barw, kiedy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w naszą zabawę w Czwórce w kolory. Każdego dnia mieliśmy określony kolor do noszenia. Uczniowie przybywali do szkoły w różnokolorowych strojach, od czystego białego po intensywne czerwienie i zieleń. To były dni, kiedy każdy mógł wyrazić siebie poprzez swoje ubrania.

      Nie tylko ubrania były kolorowe, ale i nasze nastroje! W trakcie "Kolorowego Tygodnia" w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uśmiechy, żarty, śmiech i dobre humory towarzyszyły nam przez cały tydzień. 

      Ta inicjatywa to jednak nie tylko zabawa, to również ważna lekcja o wartościach takich jak różnorodność, akceptacja i wspólnota. Poprzez wyrażanie siebie w kolorach, uczymy się szanować nasze różnice i celebrować naszą jedność jako społeczność ucząca się.

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. Uczestniczyli w niej Pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy – Pani Ewa Koszowska, Pan Janusz Gutkowski, wiceburmistrzowie Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik oraz rodzice. Wydarzenie to wzbudza co roku naprawdę dużo emocji i jest dla pierwszoklasistów ogromnym przeżyciem, dlatego długo się do niego przygotowują.

      Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców – Pani Agaty Chmielińskiej, Pani Elżbiety Kuśmierczyk-Szczygielskiej, Pani Jolanty Radzikowskiej oraz Pani  Aleksandry Sosnowskiej,  przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Udowodnili także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę!
          Najważniejszymi momentami uroczystości były - złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Ewa Gerełło. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

     • Wystawa o Juliuszu Słowackim

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy tematycznej o Juliuszu Słowackim. Jest ona poświęcona jednemu z największych polskich poetów, dramaturgowi, przedstawicielowi romantyzmu i mistykowi. Na wystawie znajdziemy okładki książek o nim oraz teksty i rękopisy wierszy. Zapoznamy się z różnymi formami upamiętnienia: pomniki, medale, monety, banknoty i znaczki pocztowe. Zobaczymy jak wygląda miejsce urodzenia wieszcza- Krzemieniec - i znajdujące się w nim Muzeum Juliusza Słowackiego. Ekspozycja znajduje się w przedsionku szkoły, przy pucharach.

     • Sztafeta w biegach przełajowych

      W czwartek uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w sztafetach w biegach przełajowych.
      Utrzymaliśmy dobrą formę z poniedziałkowych biegów indywidualnych i w biegach drużynowych również pokazaliśmy się z świetnej strony, dwukrotnie wybiegając brązowy medal :)

      Reprezentacja szkoły w kategorii dzieci (2011-2012)
      1. Wojciech Jankowski 5d
      2. Paweł Mozol 6a
      3. Franciszek Kucharski 6a
      4. Szymon Skoblewski 5d
      5. Adam Prasowski 6a
      6. Adam Szymul 6a

      Reprezentacja szkoły w kategorii młodzież (2009-2010)
      1. Oliwier Mosek 7a
      2. Adam Walkiewicz 7a
      3. Marcin Zieliński 7c
      4. Igor Hajduk 7c
      5. Kirylo Burmistrov 8b
      6. Franciszek Niedziński 8a

      Gratulujemy :)

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży

      W poniedziałek odbyły się dzielnicowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Naszą szkołę reprezentowało 43 uczniów z klas 5-8. Do następnego etapu zakwalifikowało się aż 10 naszych reprezentantów. W eliminacjach łącznie wystartowało ok 200 uczniów ze wszystkich szkół w Ursusie. 

      Kwalifikację uzyskali:

      Rocznik 2012 dziewczyny:
      Alicja Brunak 5d (3 miejsce)
      Natalia Maścibrodzka 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2012 chłopcy:
      Wojciech Jankowski 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2011chlopcy:
      Adam Prasowski 6a (3 miejsce)

      Rocznik 2010 dziewczyny:
      Laura Chojnacka 7d (5 miejsce)
      Gabriela Rucikowska 7d (6 miejsce)

      Rocznik 2010 chłopcy:
      Adam Walkiewicz 7a (3 miejsce)
      Igor Hajduk 7b (4 miejsce)
      Oliwier Mosek 7a (7 miejsce)

      Rocznik 2009 chłopcy:
      Franciszek Niedziński 8a (3 miejsce)

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie :)

     • Nasza Szkoła na XIII Festiwalu Oświatowym

      W sobotę, 23 września 2023 roku, nasza szkoła brała udział w XIII Festiwalu Oświatowym dzielnicy Ursus. To było wyjątkowe wydarzenie, które połączyło naszą społeczność szkolną z lokalnymi mieszkańcami oraz innymi placówkami oświatowymi.

      Jednym z głównych gości tego dnia był pan Damian Merkel, który zaprezentował uczestnikom tajniki sztuki szermierki. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni ćwiczeniami i mieli okazję poznać fascynujący świat szermierki.

      Na naszym stoisku nie brakowało innych atrakcji. W strefie relaksu uczniowie korzystali z malowania twarzy, co pozwoliło im naładować się pozytywną energią. Dla miłośników gry w szachy przygotowaliśmy miejsce do rywalizacji, co sprzyjało rozwijaniu umiejętności strategicznego myślenia.

      Kącik Smaku, stał się miejscem prawdziwej uczty dla podniebienia. 

      Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali się na scenie, prezentując piękne tańce i występy artystyczne, co dostarczyło widzom wielu wzruszeń i emocji.

      Dodatkowo, nasi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważnym aspektem edukacji.

      Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To było spotkanie, które pokazało, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również inspiruje i integruje społeczność. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie wszystkich uczestników.