• Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego

   • Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. Staje się okazją do przywoływania najpiękniejszych wspomnień. Pozwala także docenić to, co osiągnęliśmy wspólnie i indywidualnie. Motywuje również do podjęcia aktywności, które pozwolą uczniom poznać lepiej swoją szkołę, jej patrona, a także zintegrować się. 

    W trakcie roku szkolnego 2022/2023 cała społeczność szkolna będzie świętować 60-lecie szkoły poprzez różnorodne działania edukacyjne, artystyczne, sportowe. Do wspólnego świętowania będziemy zapraszać uczniów i ich rodziców, nauczycieli, instytucje, szkoły oraz organizacje młodzieżowe. Relacje z naszych działań będzie można zobaczyć poniżej.

   • Zasadzenie "rajskiej jabłoni"

   • Uroczyste zasadzenie pamiątkowego drzewka - "rajskiej jabłoni", które zostało podarowane szkole pzrez Radę Rodziców z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia.

   • Słuchowisko "Broniewski jakiego nie znacie..."


   • Konkurs plastyczny „Szkoła dawniej i dziś” w klasach 1-3

   • W ramach obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4, został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Szkoła dawniej i dziś”.

    Głównymi celami konkursu było:

    - upamiętnienie 60 - lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie

    - upowszechnienie wiedzy związanej ze szkołą,

    - umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej uczniów.

    Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Podczas oceny zwracano uwagę  na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu.

    Zwycięzcami konkursu zostały:

    I miejsce: Katarzyna Wrzosek, klasa 3a

    II miejsce: Klara Baranowicz, klasa 3a

    III miejsce: Kalina Pełka, klasa 3b i Tatiana Chykovska, klasa 3a

    Wyróżnienia:

    Maria Dzikielewska, klasa 2c

    Wojciech Bielecki, klasa 3c

    Joanna Milewska, klasa 3a

    Alicja Staszczyk, klasa 3a

    Bao Ngon Nguyen, klasa 3a

    Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą. Wystawa prac plastycznych stanowiła piękne tło do obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Warszawie.

   • CZWÓRKA ŁĄCZY POKOLENIA

   • Z okazji 60-lecia naszej szkoły od października do marca odbywały się rozgrywki piłki siatkowej. Organizacja cyklicznych turniejów pod nazwą "Czwórka Łączy Pokolenia" przyczyniła się do większej integracji między uczniami oraz nauczycielami. 

    Międzypokoleniowe rozgrywki pokazały, że piłka siatkowa to sport , który łączy i inspiruje, pozwala na integrację zawodników różnych pokoleń oraz stanowi dobrą okazję do wymiany doświadczeń i umiejętności.

   • Konkurs literacki "Czwórki świat za sześćdziesiąt lat"

   • W piątek 28 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w szkolnym konkursie literackim "Czwórki świat za sześćdziesiąt lat". 

    Zwyciężczyniami konkursu na opowiadanie, którego akcja dzieje się w naszej szkole w roku 2082 zostały:

    I miejsce: Małgorzata Okoń, klasa 6B

    II miejsce: Hanna Niezgoda, klasa 6A

    III miejsce: Dominika Rychlak, klasa 8E

    Serdecznie gratulujemy!

   • Turniej piłki nożnej z okazji 60-lecia Szkoły

   • 4 kwietnia 2023 r. odbył się turniej piłki nożnej dla klas szóstych. Ze względu na niesprzyjająca pogodę turniej odbył się na sali gimnastycznej. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.

    Wszystkim drużynom gratulujemy za udział w turnieju oraz za wspaniałą i fair play grę.

    Chcielibyśmy również podziękować publiczności za gorące dopingowanie .

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju.

   • Konkurs SKO na projekt banknotu z okazji 60-lecia szkoły

   • Praca plastyczna, polegająca na wykonaniu projektu banknotu o nominale 60 zł.
    - wielkość banknotu 30 cm X 15 cm,
    - szata graficzna nawiązująca do elementów związanych ze szkołą np. wizerunek szkoły, logo szkoły, patron szkoły itp.
    - banknot musi zawierać awers i rewers,
    - technika wykonania dowolna (np. tradycyjnie wykonana kredkami, flamastrami, farbami, kolaż, praca wykonana w programie komputerowym itp.)

   • Poetyckie puzzle z poezji Władysława Broniewskiego

   •     W marcu klasy: 6B, 7A oraz 7B wzięły udział w lekcji, której celem było stworzenie nowych wierszy ze znanych utworów Władysława Broniewskiego. Uczniowie losowali wersy kilku pociętych wierszy patrona szkoły i układali je w taki sposób, aby zyskały nową formę i sens. Dzięki temu zapoznali się z twórczością Broniewskiego i ćwiczyli kreatywność, stosując szeroki wachlarz środków poetyckich. Najlepsze prace zdobią teraz szkolny korytarz.

   • 60-lat minęło w obiektywie ...

   •  

   • Wydanie specjalne gazetki "Superczwórka"

   • Z okazji szkolnego jubileuszu uczestniczki kółka dziennikarskiego zredagowały wydanie specjalne gazetki "Superczwórka". Był to numer w całości poświęcony naszej szkole. Znalazły się w niej artykuły dotyczące historii "Czwórki", patrona szkoły - Władysława Broniewskiego, a także wywiad przeprowadzony z absolwentami, wyniki sondy przeprowadzonej wśród obecnych uczniów oraz krótki opis nowatorskiego projektu "Polacy we Włoszech, Włosi w Polsce",  realizowanego w bieżącym roku szkolnym. 

    Gazetka wyprzedała się bardzo szybko, ale numer jest wciąż dostępny w szkolnej bibliotece.

    okladka.pdf

    Wladyslaw_Broniewski(1).docx

    do_gazetki_60-cio_lecie_szkoly.docx

    do_gazetki_wywiad.docx

    do_gazetki_Polacy_we_Wloszech.docx

    sonda.docx

   • Spotkanie autorskie

   • 4 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Mariolą Pryzwan – autorką książek o Władysławie Broniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak autorka została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Tematem spotkania było życie i twórczość patrona naszej szkoły. Autorka podczas opowiadania gawędy o Władysławie Broniewskim  wplatała ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe, czym jeszcze bardziej skupiała uwagę słuchaczy. Było to niezwykle interesujące spotkanie.

     

                  

   • 60 zadań na 60-lecie "Czwórki"

   • W sali pucharowej podczas długich przerw lekcyjnych został przeprowadzony szkolny konkurs matematyczny. Zadaniem uczniów było poprawne rozwiązanie jak największej ilośći zadań. Rywalizacja matematyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem.

    Zwycięzcami zostali: 

    Kategoria Klasy 4
    1 miejsce - Mikołaj Jezuit kl. 4a
    2 miejsce - Patrycja Rzeczkowska kl. 4a
    3 miejsce - Julia Sadowska kl. 4c

    Kategoria Klasy 5
    1 miejsce - Miłosz Różyński kl. 5a
    2 miejsce - Dariusz Bereźnicki kl. 5a
    3 miejsce - Tymoteusz Zbiróg kl. 5a

    Kategoria Klasy 6
    1 miejsce - Katarzyna Nguyen kl. 6c
    2 miejsce - Gabriela Sujeta kl. 6d
    3 miejsce - Laura Chojnacka kl. 6c

    Kategoria Klasy 7
    1 miejsce - Borys Lewandowski kl. 7a
    2 miejsce - Urszula Wilamowska kl. 7a
    3 miejsce - Franciszek Niedziński kl. 7a

    Kategoria Klasy 8
    1 miejsce - Radosław Laskowski kl. 8b
    2 miejsce - Karolina Gościcka kl. 8d
    3 miejsce - Małgorzata Gusta kl. 8e

    Dziękujemy wszystkim uczniom za bardzo liczny udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                  

          

               

   • Konkurs plastyczny "Portret patrona"

   • W listopadzie ogłoszony został konkurs na portret Władysława Broniewskiego - patrona szkoły. Konkurs adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wpłynęło 19 prac. Jury oceniało estetykę wykonania pracy, pomysłowość, zgodność z regulaminem.

     

     

     

     

     

     

          

     

     

     

     

     

     

     

   • Podsumowanie konkursu fotograficznego „Szkoła w barwach jesieni” w klasach 0-3

   • Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klas 0-3, którzy poświęcili czas i energię, aby wykonać i przekazać zdjęcia na szkolny konkurs fotograficzny „Szkoła w barwach jesieni”, organizowany w ramach obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4.

    Wysoki poziom wykonanych fotografii sprawił, że po raz kolejny jury miało nie lada problem, aby wytypować zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

    Po długich i  burzliwych naradach wreszcie udało się ustalić werdykt.

    Miejsce pierwsze zdobyli : Zalewski Aleksander z klasy 3c i Tarczałowicz Alicja z klasy 3b.

    Miejsce drugie uzyskali: Zalewski Antoni z klasy 3c i Kłopotek Maciej z klasy 3c.

    Miejsce trzecie zajęła Tarczałowicz Gabriela z  klasy 0a.

    Nagrodę specjalną otrzymała Anna Król z klasy 2c.

    Biorąc pod uwagę to, że uczestnicy konkursu są najczęściej początkującymi amatorami, jury nie brało pod uwagę technicznej jakości przekazanych fotografii. Liczyły się szczerość i autentyzm fotografowanych scen.

    Organizatorzy jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulują nagrodzonym i zapraszają do udziału w następnych edycjach zmagań fotograficznych.

                    

     

   • Lekcje biblioteczne o Władysławie Broniewskim

   • 21 października 2022 r. klasa 4c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej: Władysław Broniewski – patron mojej szkoły. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej filia „Skorosze” i będą odbywały się cyklicznie dla wszystkich uczniów z klas czwartych. Poświęcone są życiu i twórczości poety W. Broniewskiego. Lekcja była bardzo ciekawa, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji i przybliżyła wiadomości o sylwetce patrona szkoły.

                                   

    Klasa 4b - lekcja biblioteczna 18.11.2022 Władysław Broniewski – patron mojej szkoły.

           

      

    Klasa 4d - lekcja biblioteczna 13.12.2022 Władysław Broniewski – patron mojej szkoły.

              

   • Szkoła oczami uczniów

   • Na ścianach "czwórki" zagościły gazetki nawiązujące do sześćdziesięciolecia naszej szkoły. Uczniowie w kreatywny sposób zaprezentowali na nich informacje o patronie Władysławie Broniewskim, a także o historii szkoły. Najmłodsi stworzyli portrety Broniewskiego lub przedstawili swoje ulubione szkolne zajęcia. Prace te nie tylko zdobią sale i korytarze, ale także na każdym kroku przypominają nam o jubileuszu szkoły.

                                

              

       

                      

        

                

   • Jubileusz 60- lecia na sportowo

   • Na przełomie października i listopada został zorganizowany konkurs z okazji 60 - lecia szkoły: 60 000 kroków na 60 - lecie szkoły w 6 dni. Udział wzięło 106 osób. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom - klasie 8e oraz pozostałych uczestnikom zaangażowanym w to sportowe wyzwanie.

   • Uroczyste przesłanie Samorządu Uczniowskiego z okazji 60-lecia szkoły

   • Kartki wykonane przez uczniów dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły

   • Zawsze pamiętamy o nauczycielach, ich staraniach, wkładzie w edukację uczniów. Szczególnie w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej, które przypada 14 października ślemy gorące życzenia także tym, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. W symboliczny sposób - kartką z życzeniami, chcemy wyrazić naszą wdzięczność i pamięć.

               

   • Wystawa o patronie szkoły - Władysławie Broniewskim

   • Wystawa tematyczna o patronie szkoły - Władysławie Broniewskim została pozyskana z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej. Jej celem jest przybliżenie społeczności szkolnej sylwetki patrona szkoły, jednego z najwybitniejszych polskich twórców. Ekspozycja związana jest z rocznicą ważnego wydarzenia: obchodów 60 - lecia istnienia placówki. Na wystawie zobaczymy unikalne fotografie, przedmioty, rysunki, które należały do Władysława Broniewskiego.