• Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego

   • Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. Staje się okazją do przywoływania najpiękniejszych wspomnień. Pozwala także docenić to, co osiągnęliśmy wspólnie i indywidualnie. Motywuje również do podjęcia aktywności, które pozwolą uczniom poznać lepiej swoją szkołę, jej patrona, a także zintegrować się. 

    W trakcie roku szkolnego 2022/2023 cała społeczność szkolna będzie świętować 60-lecie szkoły poprzez różnorodne działania edukacyjne, artystyczne, sportowe. Do wspólnego świętowania będziemy zapraszać uczniów i ich rodziców, nauczycieli, instytucje, szkoły oraz organizacje młodzieżowe. Relacje z naszych działań będzie można zobaczyć poniżej.

   • Spotkanie autorskie

   • 4 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Mariolą Pryzwan – autorką książek o Władysławie Broniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak autorka została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Tematem spotkania było życie i twórczość patrona naszej szkoły. Autorka podczas opowiadania gawędy o Władysławie Broniewskim  wplatała ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe, czym jeszcze bardziej skupiała uwagę słuchaczy. Było to niezwykle interesujące spotkanie.

     

                  

   • 60 zadań na 60-lecie "Czwórki"

   • W sali pucharowej podczas długich przerw lekcyjnych został przeprowadzony szkolny konkurs matematyczny. Zadaniem uczniów było poprawne rozwiązanie jak największej ilośći zadań. Rywalizacja matematyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem.

    Zwycięzcami zostali: 

    Kategoria Klasy 4
    1 miejsce - Mikołaj Jezuit kl. 4a
    2 miejsce - Patrycja Rzeczkowska kl. 4a
    3 miejsce - Julia Sadowska kl. 4c

    Kategoria Klasy 5
    1 miejsce - Miłosz Różyński kl. 5a
    2 miejsce - Dariusz Bereźnicki kl. 5a
    3 miejsce - Tymoteusz Zbiróg kl. 5a

    Kategoria Klasy 6
    1 miejsce - Katarzyna Nguyen kl. 6c
    2 miejsce - Gabriela Sujeta kl. 6d
    3 miejsce - Laura Chojnacka kl. 6c

    Kategoria Klasy 7
    1 miejsce - Borys Lewandowski kl. 7a
    2 miejsce - Urszula Wilamowska kl. 7a
    3 miejsce - Franciszek Niedziński kl. 7a

    Kategoria Klasy 8
    1 miejsce - Radosław Laskowski kl. 8b
    2 miejsce - Karolina Gościcka kl. 8d
    3 miejsce - Małgorzata Gusta kl. 8e

    Dziękujemy wszystkim uczniom za bardzo liczny udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                  

          

               

   • Konkurs plastyczny "Portret patrona"

   • W listopadzie ogłoszony został konkurs na portret Władysława Broniewskiego - patrona szkoły. Konkurs adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wpłynęło 19 prac. Jury oceniało estetykę wykonania pracy, pomysłowość, zgodność z regulaminem.

     

     

     

     

     

     

          

     

     

     

     

     

     

     

   • Podsumowanie konkursu fotograficznego „Szkoła w barwach jesieni” w klasach 0-3

   • Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klas 0-3, którzy poświęcili czas i energię, aby wykonać i przekazać zdjęcia na szkolny konkurs fotograficzny „Szkoła w barwach jesieni”, organizowany w ramach obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4.

    Wysoki poziom wykonanych fotografii sprawił, że po raz kolejny jury miało nie lada problem, aby wytypować zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

    Po długich i  burzliwych naradach wreszcie udało się ustalić werdykt.

    Miejsce pierwsze zdobyli : Zalewski Aleksander z klasy 3c i Tarczałowicz Alicja z klasy 3b.

    Miejsce drugie uzyskali: Zalewski Antoni z klasy 3c i Kłopotek Maciej z klasy 3c.

    Miejsce trzecie zajęła Tarczałowicz Gabriela z  klasy 0a.

    Nagrodę specjalną otrzymała Anna Król z klasy 2c.

    Biorąc pod uwagę to, że uczestnicy konkursu są najczęściej początkującymi amatorami, jury nie brało pod uwagę technicznej jakości przekazanych fotografii. Liczyły się szczerość i autentyzm fotografowanych scen.

    Organizatorzy jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulują nagrodzonym i zapraszają do udziału w następnych edycjach zmagań fotograficznych.

                    

     

   • Lekcje biblioteczne o Władysławie Broniewskim

   • 21 października 2022 r. klasa 4c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej: Władysław Broniewski – patron mojej szkoły. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej filia „Skorosze” i będą odbywały się cyklicznie dla wszystkich uczniów z klas czwartych. Poświęcone są życiu i twórczości poety W. Broniewskiego. Lekcja była bardzo ciekawa, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji i przybliżyła wiadomości o sylwetce patrona szkoły.

                                   

    Klasa 4b - lekcja biblioteczna 18.11.2022 Władysław Broniewski – patron mojej szkoły.

           

      

    Klasa 4d - lekcja biblioteczna 13.12.2022 Władysław Broniewski – patron mojej szkoły.

              

   • Szkoła oczami uczniów

   • Na ścianach "czwórki" zagościły gazetki nawiązujące do sześćdziesięciolecia naszej szkoły. Uczniowie w kreatywny sposób zaprezentowali na nich informacje o patronie Władysławie Broniewskim, a także o historii szkoły. Najmłodsi stworzyli portrety Broniewskiego lub przedstawili swoje ulubione szkolne zajęcia. Prace te nie tylko zdobią sale i korytarze, ale także na każdym kroku przypominają nam o jubileuszu szkoły.

                                

              

       

                      

        

                

   • Uroczyste przesłanie Samorządu Uczniowskiego z okazji 60-lecia szkoły

   • Kartki wykonane przez uczniów dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły

   • Zawsze pamiętamy o nauczycielach, ich staraniach, wkładzie w edukację uczniów. Szczególnie w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej, które przypada 14 października ślemy gorące życzenia także tym, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. W symboliczny sposób - kartką z życzeniami, chcemy wyrazić naszą wdzięczność i pamięć.

               

   • Wystawa o patronie szkoły - Władysławie Broniewskim

   • Wystawa tematyczna o patronie szkoły - Władysławie Broniewskim została pozyskana z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej. Jej celem jest przybliżenie społeczności szkolnej sylwetki patrona szkoły, jednego z najwybitniejszych polskich twórców. Ekspozycja związana jest z rocznicą ważnego wydarzenia: obchodów 60 - lecia istnienia placówki. Na wystawie zobaczymy unikalne fotografie, przedmioty, rysunki, które należały do Władysława Broniewskiego.