• Ogólnopolski dzień czytania

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 

          To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

          W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania  29 września odbyło się spotkanie z uczniami kl. 0 i kl. I, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali głośnego czytania i odpowiadali na pytania dotyczące rozumienia tekstu. Celem spotkania było zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.

                 

        • Dzień osób z afazją mowy

        • IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową

           

          1 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja informacyjna „IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową”  mająca na celu zwiększenie świadomości na temat afazji.

            Afazja rozwojowa/ niedokształcenie mowy o typie afazji/ niedokształcenie mowy pochodzenia korowego/ dysfazja/ alalia/ SLI to:

          • specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka u dzieci powstałe w wyniku uszkodzenia struktur mózgowych często pod postacią mikrourazów o nieznanej genezie
          • dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy
          • dzieci zmagają się z deficytami w zakresie motoryki małej i dużej, koordynacji
          • dzieci mogą mieć problemy emocjonalne i unikać kontaktów społecznych, czy też mieć obniżone poczucie własnej wartości.

          Te i inne informacje można było znaleźć na przygotowanych dla wszystkich gazetkach.

          Czytaj więcej: https://www.rozkodujmyafazje.pl/

           

        • Ślubowanie pierwszych klas

        •  "Oto nadeszła pora taka, by ucznia „zrobić” z przedszkolaka".

          W dniu 14 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia.

          Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas  I a, I b, I c i I d. W tym roku,  z powodu pandemii, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas starszych.

          Pasowanie  to jedna z najważniejszych chwil w życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już autentycznym uczniem, czyli  pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

          Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i celującymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

          Największym doznaniem dla dzieci była chwila pasowania. Pani dyrektor Ewa Gerełło i pani wicedyrektor Ewa Koszowska poprzez dotknięcie olbrzymim, bajkowym i tajemniczym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniały go w prawdziwego ucznia. 

          Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. To był cudowny dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy samych sukcesów i wspaniałego pobytu w murach naszej szkoły.

           

                             

        • Kiermasz świąteczny

        • 17.12.2020 w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, z którego jak co roku, dochód przeznaczyliśmy na cel charytatywny. Prace na kiermasz, z uwagi na pandemię, wykonali uczniowie wspólnie z rodzicami w domach. Ilość dostarczonych do szkoły ozdób i stroików bardzo mile nas zaskoczyła. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak wielkie zaangażowanie.

           Nauczyciele Wychowawcy świetlicy

           

                     

        • Mistrzowie

        • Uczniowie klasy sportowej 6f Janek Pączek oraz Krystian Piec, reprezentując barwy klubu UKS Iskra Warszawa zdobyli Mistrzostwo Mazowsza w kategorii "trójki" chłopców w minisiatkówce. W turnieju finałowym nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie swoje mecze. Już 26 sierpnia wyjadą do Zabrza walczyć o Mistrzostwo Polski. 

          W turnieju finałowym w kategorii "czwórki" chłopców wzięli udział również Julek Sadło i Kuba Krasiński z klasy 7d sportowej. Po zeszłorocznym Mistrzostwie Mazowsza w "trójkach", niestety w tym roku niewiele zabrakło do podium. Ostatecznie zaończyli tegoroczne rozgrywki na 4 miejscu. 

          Wielkie gratulacje!!! 

              

        • Dzień wolontariusza

        • „Dzień Wolontariusza”

          Klasa 1A, w ramach projektu 
          „Serdeczna Karteczka” wykonała 
          kartki z życzeniami dla wolontariuszy. 
          W ten sposób uczniowie podziękowali 
          im za bezinteresowną pomoc. 
          Opiekunowie szkolnego wolontariatu 
          zaadresowali kartki do różnych 
          instytucji i wysłali pocztą.

           

              

        • eTwinning.

        • eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

          Szkoła Podstawowa nr 4 jest w programie eTwinning od  lutego 2012 roku. Do tej pory  SP 4 brała udział w  ponad 30 projektach.5 z  nich były to projekty krajowe, reszta to były projekty międzynarodowe z językiem komunikacyjnym angielskim.

           

          Wydarzenia realizowane w tym roku szkolnym w ramach etwinningu to

          - I love Autum

          -AUTUMN&ART

          - CODING IN MY KINDERGARDEN

          - PLAY HAVE FUN AND LEARN PROJECT MEETİNG

          Projekty realizowane w tym roku szkolnym w semestrze jesienno zimowym to projekt

          PLAY, HAVE FUN AND LEARN

          Ten projekt ma na celu wspieranie uczenia się  przedszkolaków poprzez  doskonalenie ich umiejętności XXI wieku poprzez granie w gry. W projekcie biorą udział dzieci z takich krajów jak  Rumnunia, Albania, Macedonia Pólnocna, Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Turcja, Polska, Gruzja, Chorwacja, Ukraina Włochy, Litwa, Tunezja i Słowenia. ( 16 krajów bierze udział w projekcie). W ramach projektu uczniowie dzielą się wiedzą o kodowaniu, o grach i zabawach ruchowych i dydaktycznych. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z projektu oraz wydarzeń w ramach eTwinningu

                

        • RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

        •  

          14 lutego biblioteka zaprosiła wszystkich czytelników,  miłośników książek, do wspólnej walentynkowej zabawy – do  wypożyczenia książki niespodzianki.

          Dlaczego? Wybierając nową książkę do czytania, często kierujemy się cudną okładką, ilustracjami, autorem lub opinią innych osób.  Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb ukryty pod nieatrakcyjnym opakowaniem.

          Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony czytelników. Wybór w ciemno wpłynął zapewne na poszerzenie gustów czytelniczych. Przecież to randka w ciemno, na niej wszystko może się wydarzyć …

           

                     

        • Zbiórka na schronisko na Paluchu

        • Zakończenie roku szkolnego 

        • Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

          W dniu 25 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2020/2021. Zakończyliśmy go trochę inaczej niż zwykle – bez tradycyjnej, uroczystej formuły. Uczniowie odebrali  świadectwa od swoich wychowawców  z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Z pewnością łezka w oku zakręciła się ósmoklasistom, którzy żegnali się ze swoją szkołą.

          Wielu uczniów uzyskało w kończącym się roku szkolnym imponujące wyniki. Wśród nich wymienić trzeba tych, którzy otrzymali tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkoły”:

          Kl. 8c - Błasiak Wiktoria śr. ocen 6,0

          Kl. 8a - Kolano Gabriela śr. ocen 5,94

          Kl. 8c - Mędrzak Anna śr. ocen 5,94

          Kl. 8e - Adamus Antoni śr. ocen 5,89

          Kl. 8a - Biela Natan śr. ocen 5,89

          Kl. 8a - Chiczewska Emilia śr. ocen 5,89

          Kl. 8a - Zielińska Weronika śr. ocen 5,89

          Kl. 8a - Szaraniec Gabriela śr. ocen 5,83

          Kl. 8d - Bilska Marta śr. ocen 5,78

          Kl. 8e - Gusta Maciej śr. ocen 5,78

          Kl. 8a - Kuczyńska Inga śr. ocen 5,78

          Kl. 8e - Sznajder Mateusz śr. ocen 5,78

          Kl. 8a - Trubacz Maja śr. ocen 5,78

          Młodsi uczniowie uhonorowani zostali tytułem „Prymusa Szkoły”:      

          Kl. 6e - Barańczk Kalina  śr. ocen 6,0

          Kl. 6e - Kałużna Magdalena śr. ocen 5,92

          Kl. 4a - Węska Dominika śr. ocen 5,91

          Kl. 6e - Chiczewska Zofia śr. ocen 5,85

          Kl. 6f  - Stępień Wiktoria śr. ocen 5,85

          Kl. 6b - Trubacz Lena  śr. ocen 5,85

          Kl. 5a  - Gębski Mikołaj śr. ocen 5,83

          Kl. 5a - Jaworski Bruno śr. ocen 5,83

          Kl. 6f -  Szczepańska Łucja śr. ocen 5,83

          Kl. 5a - Wilamowska Urszula śr. ocen 5,83

          Kl. 4a - Kabański Michał śr. ocen 5,82

          Kl. 4a - Stec Adam śr. ocen 5,82

          Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy dla najlepszych absolwentów szkoły, którzy  podczas II etapu nauczania zawsze mieli wzorowe zachowanie / I oraz II półrocze / oraz najwyższą średnią ocen w cyklu kształcenia otrzymali:

          Kl. 8d – Bilska Marta śr. ocen 5,69

          Kl. 8e – Adamus Antoni śr. ocen 5,68

          Kl. 8c – Mędrzak Anna  śr. ocen 5,60

          Specjalną Nagrodę Dyrektora Szkoły dla najlepszych absolwentów otrzymali:

          Kl. 8c – Błasiak Wiktoria śr. ocen / końcowa klasyfikacja / 6,0 zachowanie wzorowe

          Kl. 8a -  Kolano Gabriela  śr. ocen / końcowa klasyfikacja / 5,94 zachowanie wzorowe

          138 uczniów z wzorowym zachowaniem i średnią ocen co najmniej 5,3 w kl. IV-VI i 5,0 w kl. VII-VIII uzyska stypendium szkolne.

          Warto podkreślić, że mijający rok był także pomyślny dla uczniów biorących udział  w różnego rodzaju konkursach:

          Wojewódzki  Kuratoryjny konkurs z j. angielskiego - finalistka  Cywińska Iga kl. 8b

          Ogólnopolski konkurs informatyczny – laureat  Gusta Maciej kl. 8e

          Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej – Barbara Kędzior kl. 4d obroniła tytuł Mistrzyni Polski

          Międzynarodowy konkurs plastyczny „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy” - 3 laureatów

          Ogólnopolski konkurs j. angielskiego „Memory Master” – 13 laureatów

          Ogólnopolski konkurs j. angielskiego „Mini Quiz” – 1 laureat

          Wojewódzki konkursie j. angielskiego – 2 laureatów

          Wojewódzki konkurs biologiczny „Recepta na zdrowie” – 1 finalista

          Wojewódzki VII Mazowiecki Konkurs Biologiczny „Nucleus”- 1 finalista

          Wojewódzki 44 konkurs recytatorski Warszawska Syrenka – 1 laureat

          Warszawski konkurs „Mała Olimpiada Matematyczna” – 1 laureat

          II Warszawski konkurs matematyczny  „Matematyka z X –em”– 3 laureatów

          II Warszawski konkurs Biologiczny „Moda na zdrowie” – 1 laureat

          II Warszawski konkurs historyczny „ II Rzeczypospolita – od konstytucji marcowej do kwietniowej” – 4 laureatów

          VI Warszawski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży – wyróżnienie dla klasy 1a

          Kończący się rok szkolny, postawił przed nami ponownie wiele trudnych wyzwań. Z powodu epidemii zmuszeni byliśmy kontynuować rozwiązania w ramach  nauki zdalnej oraz hybrydowej. W naszej szkole wykorzystywano platformę MS Office 365 dla edukacji, która pozwoliła na prowadzenie lekcji online z wykorzystaniem bogatego zaplecza narzędzi cyfrowych. Podejmowane w trakcie nauki zdalnej działania wymagały od uczniów ogromnej kreatywności i dobrej organizacji pracy, pozwoliły jednocześnie na realizację treści programowych oraz rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań. Mimo trudności daliśmy sobie radę z wszystkimi przeciwnościami losu.

          Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i okazywaną nam życzliwość, dziękujemy za zaangażowanie i podejmowane inicjatywy oraz wszystkie działania wspierające szkołę. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców oraz Radą Szkoły składamy ogromne podziękowania. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie  uczniom  pięknych nagród oraz zakupienie dywanów interaktywnych do obu świetlic szkolnych, które wspaniale umilają czas naszym najmłodszym uczniom.

          Gorąco dziękujemy wszystkim za wytężoną pracę. Nagrodzonym uczniom gratulujemy uzyskania wspaniałych osiągnięć i wysokich ocen. Trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki ósmoklasistów na egzaminie i pomyślną rekrutację do szkół średnich. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz spokojnego, udanego wypoczynku  w czasie wakacji.

          Dyrektor szkoły Ewa Gerełło oraz Wicedyrektorzy Ewa Koszowska Janusz Gutkowski