• Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

    •  

                 

    • 50-lecie szkoły

    •                                                        

    • eTwininig

    • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w projekcie etwinning w roku szkolnym 2012/2013

     Program eTwinning - Europejska współpraca szkół

     We wrześniu 2012 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 włączyli się w projekt ”European Day of Languages: Postcards From Around the World”. Placówka współpracowała z szkołami m. in. we Włoszech, na Węgrzech, Słowacji,  w Anglii i z Turcji, Litwy, Rosji, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Finlandii.   Projekt trwał od 3 do 21 września.

     Tytułowy ”European Day of Languages” obchodzony jest 26 września. W ramach tego projektu  uczniowie klas 3c i 3e, oraz chętni uczniowie z klas 4 i 5 wykonali kartki pocztowe i napisali w języku angielskim listy. 50 kartek wysłano do zagranicznych szkół, z których otrzymaliśmy kartki. W projekt zaangażowali się nauczycielki języka angielskiego Iwona Jakubas, Agata Anuszkiewicz - Pycka, oraz  nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Kuśmierczyk- Szczygielska, Anna Tarczałowicz, nauczyciel przyrody Sylwestra Wojda- Kułak.

     Otrzymaliśmy listy z zagranicznych szkół m. in z Rumunii,  Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Litwy, Rosji, Anglii, Białorusi,  Finlandii, Słowenii, Grecji, Portugalii, Węgier. Otrzymane prace  można  zobaczyć na tablicy na korytarzu na 2 piętrze. Zapraszamy do podziwiania.

      

              

    • Pasowanie pierwszych klas

    •       

    • Dzień Edukacji Narodowej 

    •          

    • Bądźmy razem bezpieczni

    •        Dnia 16 października 2012 r. rozpoczęła się IV edycja kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby kolizji i wypadków. Na terenie zajezdni tramwajowej Wola w Warszawie odbyła się konferencja prasowa nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Klasa 1 h została zaproszona na tę inaugurację. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, bo do udziału zostało zaproszonych tylko kilkanaście klas z całej Warszawy.

              Tuż po przekroczeniu terenu zajezdni powitano nas serdecznie i wręczono odblaskowe kamizelki. Później dla wzmocnienia ciała, każdy otrzymał coś słodkiego. Po chwili, w hali tramwajowej zostało wystawione przedstawienie „Ferdek o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym”. Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na stanowiska, gdzie nauczyliśmy się zasad pierwszej pomocy, resuscytacji oraz bandażowania. Mogliśmy również zobaczyć jak od środka wygląda karetka pogotowia.

              Na zakończenie otrzymaliśmy plecaki pełne upominków i przeszliśmy w miejsce gdzie  odbyła się symulacja zderzenia samochodu z tramwajem połączona z widowiskową akcją ratowniczą służb miejskich z udziałem Nadzoru Ruchu i Pogotowia Sieciowego Tramwajów Warszawskich, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Stołecznej Policji i Falc Ratownictwa Medycznego.

      

                    

    • Święto Niepodległości

    •  

     Klasy : 3 D, 3E i 3F przygotowały apel z okazji Święta Niepodległości.

     Uczniowie przypomnieli historię Polski z okresów zaborów oraz z 11 listopada 1918 roku.

     Śpiewano pieśni patriotyczne. Młodsi uczniowie chętnie słuchali i włączali się do śpiewu.

     Apel wszystkim się podobał. Dzieci w skupieniu obejrzały widowisko.

      

      

           

    • Dzień dobrego jedzenia

    • „DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA” W SP NR 4

     W dniu 16 XI 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 wzięli udział w akcji organizowanej przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy pod hasłem „II śniadanie do szkoły”. Jej celem było zachęcenie społeczności szkolnej do wprowadzenia dobrego nawyku spożywania drugiego śniadania. Była ona również okazją do tego, by przypomnieć dzieciom zasady prawidłowego żywienia.                                                                                                                       

     Wtym dniu w widocznym miejscu w szkole została zorganizowana wystawa tematycznie związana z tegoroczną akcją. Złożyły się na nią plakaty i rysunki o tematyce zdrowotnej oraz  formy przestrzenne piramid żywieniowych, a także aranżacja prawidłowo nakrytego stołu. W klasach 0-3 został przeprowadzony  konkurs plastyczny, a wszystkie klasy 4-6 pisały test z wiedzy pod hasłem „Wiem, co jem”. Nagrodą dla zwycięzców obu konkursów były smaczne owoce. Dla podkreślenia znaczenia spożywania II śniadania w szkole większość  wychowawców ze swoimi klasami przygotowała i wspólnie spożyła posiłek podczas przerwy śniadaniowej.

        Szkoła może poszczycić się również propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez udział w innym programie o nazwie  „ Owoce w szkole”. Biorą w nim udział uczniowie z klas 1-3, którzy dwa razy w tygodniu otrzymują do zjedzenia świeże porcje owoców i warzyw, a  do  picia soczki owocowo- warzywne. Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej i rodziców.

         Przeprowadzona akcja wniosła wiele dobrego do świadomości młodych ludzi, którzy powinni wybierać zdrową żywność spośród wielu niewłaściwych produktów proponowanych w sklepach. Młody człowiek już od najwcześniejszych lat swego życia musi nauczyć się dbać o swoje zdrowie, a zachowa je, jeżeli będzie przestrzegał podstawowych zasad żywienia w  życiu codziennym teraz i w przyszłości.

           Koordynator akcji

           Sylwestra Wojda- Kułak

      

      

            

    • IX Wolska Debata

    •  

     W dniu 20 XI 2012 delegacja Samorządu Uczniowskiego z klasy VI B i VID wybrała się na IX Wolską Debatę „Szkoła na straży praw dziecka”, podczas której omawiano następujące zagadnienia: „Prawa i potrzeby dzieci w kryzysie rozstania rodziców”, „Syndrom dziecka krzywdzonego – psychologiczne konsekwencje przemocy”, „Działania policji w zakresie przeciwdziałania przemocy”, „Katastrofa grzeczności” - dotycząca współczesnego wychowania, „Czy komputer może naruszać prawa dziecka?. Delegacja opracowała sprawozdanie z debaty i wygłosiła podczas zebrania samorządu.

      

        

    • Mikołajki

    •                

    • Pierwsza lampka

    •      

    • Jasełka

    •   

     Dnia 12 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole koncert z okazji zbliżających się świąt. Uroczystość rozpoczeła się pastorałką "Magia świąt" w wykonaniu naszego zespołu. Mamy nadzieję, że utwór ten wprowadził wszystkich w cudowny nastrój oczekiwania na przyjście Jezusa.

      

        

    • Wigilijny koncert

    • Koncert Wigilijny w Szkole Podstawowej Nr 4

     Dnia 12 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus pan Wiesław Krzemień oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos. Z zaproszenia skorzystali również byli dyrektorzy naszej szkoły oraz emerytowani nauczyciele.

     Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy zebrani mogli poczuć magiczną atmosferę świąt, podziwiając przepiękną dekorację i  występy prawie stuosobowej grupy uczniów.

       Koncert rozpoczął się pastorałką „Magia świąt” w wykonaniu zespołu dzieci z klas 1-3, który przygotowała pani Monika Janowska. Pozostałą część koncertu przygotowali i  poprowadzili uczniowie klas czwartych. Przedstawili oni historię kolęd i tradycji bożonarodzeniowych.

       Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Solo zaśpiewali: Karolina Polesiak i Ewa Gil (,,W  żłobie leży”), Emilia Lupa (,,Gdy śliczna panna”), Paweł Jaroszewski (,,Graj dudka graj”) przy akompaniamencie gitarowym Szymona Szmajdzińskiego i Filipa Lisa. Jakub Kupczak zagrał na klarnecie ,,Gdy się Chrystus rodzi”, zaś Justyna Kałęcka zaintonowała na skrzypcach wzruszającą ,,Cichą noc”.  Ponadto zespół flecistów zagrał ,,Lulajże Jezuniu”, a  grupa dzieci z klas 1-3 ,,Wesołe nutki” zaśpiewała pastorałkę ,,Świeć gwiazdeczko”. Tradycyjnie do kolędowania włączyli się nauczyciele, którzy zaśpiewali wraz z dziećmi „Kolędę Warszawską”.

     Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska i Małgorzata Kołacińska, Nad całością czuwali wychowawcy klas czwartych.

     Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

      

              

    • Apel Świąteczny

    • 21.12.2012  

     Po wigiliach klasowych wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, żeby  wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas czwartych oraz  zespoły muzyczne i solistów.

      

                 

    • WOŚP

    •  

            

    • Hej kolęda!

    • Dnia 30 grudnia 2012 roku odbyło się w kościele Najświętszego Zbawiciela kolędowanie, do którego został zaproszony również nasz chór. W programie znalazło się 12 znanych i lubianych przez wszystkich kolęd, m.in. Gdy śliczna Panna, Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem itd. Ten wspaniały bożonarodzeniowy wieczór był okazją do wspólnego kolędowania, refleksji, a także zaprezentowania talentów muzycznych dzieci.

      

        

    • Walentynki

    •  

                      

    • Bezpieczne ferie 

    •  

                        

    • Święto drzewa

    •  

         

    • Baśniomistrz

    • Sukcesy czwartoklasistów w turnieju „Baśniomistrz”

     Uczniowie klas czwartych naszej szkoły co roku biorą udział w lubianym i popularnym konkursie dzielnicowym „Baśniomistrz”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 11. W obecnym roku szkolnym dzieci również miały okazję wykazać się znajomością baśni i umiejętnościami polonistycznymi, starując w trzech etapach konkursu.

     Finał odbył się 26 marca 2013 r. w SP 11. Wzięło w nim udział 5 uczniów, którzy mieli za zadanie wystąpić w roli wybranej postaci baśniowej, wygłaszając kilkuminutową orację, ponadto musieli odpowiedzieć na 2 pytania komisji.

     Miło nam poinformować, że nasi finaliści osiągnęli niemały sukces! Jury nagrodziło następujących uczniów:

     I miejsce – Łucja Tarwacka kl. 4b

     II miejsce – Oliwia Lesińska kl. 4a, Julia Kabala kl. 4e

     III miejsce – Piotr Wojtala kl. 4b

     Wyróżnienie – Krystian Fabiński kl. 4a

     Bardzo się cieszymy, laureatom zaś serdecznie gratulujemy!

        

    • Apel wiosenny

    •                          

    • Apel Święto Ziemi

    •  

     KONKURS

     ,,AKCJA SEGREGACJA”

     AKCJA INFORMACYJNA DLA UCZNIÓW

     W akcji informacyjnej na temat zmian w sposobie segregacji wzięło udział 1000 uczniów czyli 100% społeczności szkolnej. 677 uczniów klas 0-3 oraz 326 uczniów klas 4-6. W zajęciach świetlicowych wzięło udział 54 uczniów klas młodszych.

     Zajęcia dydaktyczne w klasach 0-3

     Realizacja tematów uwzględniała różnorodne metody pracy: czytanie tekstów, analiza tabelek i schematów, oglądanie lustracji i zdjęć tematycznych, teatrzyki, redagowanie i pisanie notatek informacyjnych, wykonywanie ćwiczeń, kart pracy i krzyżówek, burza mózgów, drama, zabawy dydaktyczne, sprawdzanie zdobytej wiedzy w praktyce. Celem tych zajęć było zrozumienie potrzeby segregowania śmieci oraz zapoznanie się z nowymi zasadami segregacji.

     Wykonanie prac plastycznych
     Wszystkie klasy wykonywały różnorodne prace plastyczne (indywidualne, grupowe) np. kolaże - praca w grupach, kolorowanie pojemników, przygotowanie plakatów na konkurs plastyczny.   

     Zajęcia praktyczne
     Zdobytą widzę utrwalono podczas zajęć praktycznych, np. ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, ustawienie 3 kolorów pojemników i praktyczne ćwiczenia w segregowaniu odpadów.         

     Dekoracja szkoły
     Uczniowie dekorowali swoimi pracami sale lekcyjne i korytarze. Wykonano dekoracje na tablicach. Uczniowie klas młodszych oglądali dekoracje i prezentację uczniów innych klas oraz happeningi klas starszych itp.                                                                                                                                                        

     Propagowanie akcji na zewnątrz
     Uczniowie przygotowywali ulotki i rozdawali rodzicom i znajomym w celu promowania nowych zasad segregacji.

      

     Zajęcia dydaktyczne w klasach 4-6

     Nowe zasady segregacji odpadów zostały omówione we wszystkich klasach 4-6 na lekcjach przyrody, informatyki oraz godzin wychowawczych.  Na lekcjach techniki w klasach 4-5 oraz zajęciach pozalekcyjnych z przyrody, informatyki, języka polskiego, techniki i plastyki. Wytwory pracy z uczniami: 123 prezentacje multimedialne oraz 200 ulotek, 47 plakatów, 4 prace przestrzenne, gazetki w salach lekcyjnych, zredagowanie artykułu prasowego w szkolnej gazetce ,,Super czwórka” .

     Surowce wtórne posłużyły jako materiał do zapoznania uczniów i rodziców z nowymi  zasadami segregacji odpadów.  Z nakrętek w trzech kolorach uczniowie klasy 4b ułożyli mozaikę przedstawiającą trzy worki,  wokół których umieszczono kartki z nazwą surowca, który powinien się tam znaleźć.  Mozaika zdobiła hol przez dwa tygodnie.  Była źródłem informacji dla wszystkich uczniów szkoły oraz rodziców i opiekunów, którzy odwiedzali szkołę.

     Liczba organizatorów zadania: 26                                                                                                                                                    Liczba obserwatorów: 1000 uczniów oraz 800 rodziców

     • Gry i zabawy dla uczniów klas 0-3 zorganizowane przez uczniów klas czwartych.   24.04.2013

     Uczniowie klasy 4b i 4a przygotowali i przeprowadzili  gry i zabawy dla uczniów klas 0-3 zgodnie z zasadą starsi młodszym.  Zabawy trwały  od 9.40 do 14.40 przez  sześć  kolejnych przerw. Korytarz I piętra zamienił się w,, mini centrum” nauki i zabawy. Wokół siedmiu stoisk zgromadził się tłum dzieci. Najmłodsi uczyli się nowych zasad segregacji  bawiąc się i zdobywając nagrody. Pomysłodawcami gier lub zabaw edukacyjnych z odpadem w roli głównej byli uczniowie klas czwartych.  Oni też byli fundatorami nagród: słodyczy, zabawek, długopisów …. Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością, umiejętnością współpracy oraz odpowiedzialnością. Gry cieszyły się dużym powodzeniem wśród maluchów, co można było wywnioskować z długości kolejek.

     Liczba organizatorów : 40 uczniów                                                                                                                              

     Liczba uczestników: 600 uczniów

     • Apel szkolny  22.04.2013

     Treści związane z zasadami segregacji odpadów oraz sposobami ich przetwarzania oraz czasu rozkładu znalazły się w scenariuszu apelu z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu odbył się również pokaz mody z surowców wtórnych. Apel przygotowali uczniowie z  klasy 4d i 4e.

     Liczba organizatorów : 40 uczniów                                                                                                                               

     Liczba uczestników: 1000 uczniów

      

     • Happening  09.05.2013

     Korytarzami szkoły przeszedł barwny korowód uczniów klas czwartych i szóstych zachęcający do segregacji oraz propagujący jej nowe zasady. Przy realizacji zadania wykorzystano prace plastyczne: czarne, czerwone i  zielone latawce oraz  plakaty.   

     Liczba organizatorów : 50 uczniów                                                                                                                                     

     Liczba  obserwatorów: 400 uczniów                                                                                                                               

      

     To już czwarta w tym roku zbiórka makulatury obejmująca całą społeczność szkolną. Uczniowie przez cały rok zbierają również baterie i puszki aluminiowe. Zbiórka surowców wtórnych odbywa się w ramach ogólnoszkolnego konkursu ,,Mini- Max” od ponad 10 lat.

     Liczba uczestników - 500 osób          

     Ilość zebranej makulatury – 2 tony

     DZIAŁANIA SKIEROWANE DO RODZICÓW

     • Rozdawanie ulotek w trakcie godziny otwartej 17.04.2013
     • Wystawy prac plastycznych, tablic informacyjnych, mozaiki z korków.
     • Artykuł w gazetce szkolnej ,,Super czwórka”
     • Artykuł w gazecie lokalnej ,,Dziennik Ursusa” 

      

     W związku ze zbliżającą się godziną otwartą dla rodziców uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych dotyczącą zasad  nowej segregacji odpadów. Na wystawie znalazły się prace przestrzenne, plakaty i ulotki. W holu szkoły ustawiono tablice informacyjne oraz ułożono mozaikę z korków. (W akcji wykorzystano 47 plakatów, 4 prace przestrzenne), W niektórych  salach lekcyjnych  wykonano gazetki ścienne.  Pięć uczennic z  klas czwartych rozdawało ulotki rodzicom (200 sztuk), którzy tego dnia zaplanowali spotkanie z nauczycielami. Informacje zamieszczone na wystawach służyły również  rodzicom  i opiekunom uczniów klas 0-3, którzy codziennie odwiedzali szkołę w celu odebrania uczniów i ich bezpiecznego powrotu do domu. ( około 600 rodziców)

     Kwiecień i maj to czas naboru nowych uczniów do szkoły. Rodzice bardzo licznie odwiedzali szkołę. Oczekując w kolejce do sekretariatu interesowali się nie tylko tablicami informacyjnymi ale również pracami plastycznymi: W holu szkoły wyeksponowano wiele uczniowskich prac.  Prace obejrzało około  600 nowych rodziców.

      

                      

    • Festiwal pieśni chrześcijańskiej

    •      W dniu 19 kwietnia 2013 roku odbył się  Szkolny Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej  „ Alleluja chwalmy Pana”. Pieśni i piosenki  o tematyce chrześcijańskiej zaprezentowało  15 podmiotów wykonawczych – zespołów i solistów z klas I-VI oraz grupa dzieci z zerówek. Jury przyznało  nagrody i wyróżnienia  w dwóch kategoriach wiekowych : uczniowie klas I-III i klas   VI-VI:

     Klasy I-III

     Nagrody:

     Zespół  z  Klasy Ia „Tęczowe nutki”, zespół z klasy  I h, „Prymki”, „Zakręcone strumy” i Maja Janowska.

     Wyróżnienie: Zuzanna Kaźmierska

     Klasy IV-VI

     Nagrody:

     Karolina Polesiak, Paweł Jaroszewski  i Zespół „Cantare

     Laureaci wystąpili na IV Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu” w dniu 7 maja 2005 r.

      

                 

    • Szlakiem naszej historii


    • W dniu 20 kwietnia 2013r. odbył się Rajd "Szlakiem Naszej Historii", wielu uczniów z naszej szkoły wzieło w nim udział. Ponadto, uczniowie z naszej szkoły w ramach rajdu pełnili dyżur przy Pomniku Szarych Szergów, który był miejscem pamięci odwiedzanym przez liczne patrole, biorące udział w rajdzie. Dżyur przy pomniku pełnili uczniowie z klas: 3C, 5B, 6C i 6D.

      

    • Święto Konstytucji

    •  

     W dniu 6 maja 2013r. klasy 4a i 4c przygotowały apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, uczciliśmy tym rocznicę 
     uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji i drugiej na świecie. Uczniowie podczas apelu zaprezentowali umiejętności gry na instrumentach, wokalne i recytatorskie.

      

            

    • Mam talent

    •  

     W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się coroczny konkurs „Mam talent”, w którym bardzo wielu uczniów wzięło udział. Konkurs został przeprowadzony, w następujących kategoriach: - kabaret i słowo mówione, - sport, - gra na instrumencie, - śpiew, oraz - taniec. Jury oceniło występy i przyznało dwadzieścia osiem wyróżnień we wszystkich kategoriach.

      

                

    • Festiwal piosenki zerówkowej

    •  

           

    • Apel czytelniczy

    •  

     12 czerwca 2013 roku odbył się uroczysty apel czytelniczy pod hasłem: ”Kochaj książki”.

     W części artystycznej- inscenizacji „Noc w drukarni” wystąpili  uczniowie klasy IV a  oraz zespół taneczny „Atraction”.

     Następnie nauczyciele –bibliotekarze ogłosili wyniki konkursu czytelniczego trwającego cały rok szkolny.

     Po podsumowaniu statystyk miesięcznych wypożyczeń spośród  klas I-III zajęły:    

     I miejsce-  klasa  II g

     II miejsce-  klasa  III c

     III miejsce- klasa  III a

     Spośród klas  IV-VI:

     I miejsce   -  klasa V c

     II miejsce -  klasa  IV d

     III miejsce-  klasa  IV b

     W  konkursie  indywidualnym  uczniów  klas  I-III:

     I miejsce – Anna Kraciuk- kl.  II g

     II miejsce – Emilia Kapelko - kl.  II g

     III miejsce – Paulina Paździerz - kl.  III c

     W  konkursie  indywidualnym  uczniów  klas  IV-VI:

     I miejsce – Milena Redak– kl. VI a

     II miejsce – Dariusz Piwowar-  kl. V c

     III miejsce – Klaudia Wojewódzka-  kl. V c

     Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a klasy przodujące w czytelnictwie torby ze słodyczami.

     Apel przygotowały : Wiesława Winter i Joanna Szczubełek

      

                    

    • Rozdanie nagród

    • Podsumowanie konkursów i olimpiad w Szkole Podstawowej nr 4

     W bieżącym roku szkolnym mija 10 lat od pierwszych olimpiad dzielnicowych organizowanych przez naszą szkołę. Przez ten czas konkursy te cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem i mobilizowały do wysiłku umysłowego wielu ambitnych uczniów i ich nauczycieli. Jesteśmy dumni, że podjęta przez nas inicjatywa zaktywizowała środowisko ursuskiej oświaty.

     Dnia 12 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4 w roku szk. 2012/13. Tego dnia gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Ursus pana Wiesława Krzemienia oraz Przewodniczącego Rady  Dzielnicy Ursus pana Henryka Linowskiego. Na uroczystość przybyli również uczniowie i nauczyciele z ursuskich szkół.

     W X Dzielnicowej Olimpiadzie Przyrodniczej pod hasłem ,,Znane i mniej znane zwierzęta Polski” zwycięzcami zostali: Szymon Siwik (SP4) – I miejsce, Katarzyna Gawlicka (SP4), Jan Dominiczak (STO4) – ex aequo II miejsce; Katarzyna Bortniczuk  (SP4), Michał Fedorowicz  (SP2) i Hoang Viet Krajewski  (SP4) – III miejsce.

     Laureatami X Dzielnicowej Olimpiady Historycznej pod hasłem „Powstanie Styczniowe na ziemiach polskich” zostali: Mateusz Kośla (SP11) - I miejsce; Maciej Łasek (SP4), Jowita Drozdowicz (SP11), Fryderyk Kuźma (SP11) - ex aequo II miejsce, III miejsce ex aequo –Piotr Gidziński (SP2), Milena Śliwowska (SSP4), Mariusz Żeleśkiewicz (SP11) i Szymon Siwik (SP4).

     Nagrody w VII Dzielnicowej Olimpiadzie Matematycznej pod hasłem „Rachmistrz” otrzymali: Adela Łastawiecka (SP4) – I miejsce, Ngoc Wolny (SP14) – II miejsce, Krzysztof Kania (SP11) – III miejsce.

     III Dzielnicowa Olimpiada Języka Angielskiego "All  About English" adresowana była do uczniów klas młodszych. Jej laureatami zostali: Aleksandra Zając (SP4) – I miejsce, Marta Frąckiewicz (SP4) - II miejsce oraz Oliwia Kędracka (SP4) i Maksymilian Macyszyn (Montessori) – III miejsce.

     Młodsi uczniowie zmierzyli się również z niełatwymi zadaniami VI Dzielnicowego Konkursu „Mistrz Sudoku”. Zaszczytny tytuł Mistrza otrzymali: Matylda Borejszo (SP4), Filip Kopyt (SP11), Mateusz Karandys (SP11) – I miejsce, Mateusz Chmieliński (SP4), Ola Sijka (SP4),Wioletta Harasimczuk (SP11),  Zosia Łazeba (SP4) – II miejsce i Paweł Harciński (SP11), Aleksander Trocyk (SP11), Maja Kaczmarek (SP14), Tymon Czernek (SP4), Oliwia Kędracka (SP4), Maja Orych (SP14) – III miejsce.

     Od 10 lat w naszej dzielnicy niektóre placówki realizują program „Warszawa Stolicą Czystości. Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych”. Obecnie programem objętych jest 2000 dzieci z 3 szkół i 7 przedszkoli. W roku szkolnym 2012/13 dzieci objęte programem brały udział w 7 konkursach na etapie dzielnicowym i miejskim. Były to konkursy literackie i plastyczne. Spośród licznej grupy laureatów warto wymienić zwycięzców konkursu „Nowa akcja – segregacja” na etapie miejskim – II miejsce zajął w nim Bartłomiej Miłkowski (SP4), a wyróżniono Dominikę Modrzewską (SP2) i Krystiana  Bębacza (Przedszkole 418). Ponadto w konkursie „Warszawskie Pomniki Przyrody” wyróżniono grupę uczniów z naszej szkoły: Adama Bartosa, Mateusza Klimka, Krzysztofa Sajdakowskiego, Piotra Wojtalę i Aryana Vyas. Wszyscy wymienieni uczniowie odbiorą nagrody na uroczystości w Pałacu w Wilanowie w dniu 22.06.2013 r.

     Miło nam poinformować, że nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych zostały ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów, wśród których są firmy i osoby indywidualne. Serdecznie dziękujemy firmom RED i UNICONF, a także Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz Ośrodkowi Dydaktycznemu Kampinoskiego Parku Narodowego.

     Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, szczególne podziękowania składamy władzom naszej dzielnicy oraz członkom komisji konkursowych.

      

               

    • Wręczenie nagród

    •        

    • Zakończenie roku szkolnego

    •  

     Dnia 28 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły z radością powitali wakacje. Najpierw uroczyście pożegnano rok szkolny - podczas części oficjalnej na sali gimnastycznej nagrody otrzymali najlepsi uczniowie. Szczególne serdecznie pani dyrektor Ewa Gerełło gratulowała szóstoklasistom, którzy tego dnia nie kryli wzruszenia. Po części oficjalnej, przygotowane przez klasy szóste i trzecie, uczniowie pożegnali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

     Przed nami upragniony odpoczynek wakacyjny. Wszystkim uczniom, ich rodzicom, a także nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych, słonecznych wakacji.

      

            

   • Już wkrótce

    Strona jest w trakcie tworzenia