• Akcja dla Fundacji Dzieci Dzieciom

• Już po raz drugi nasza szkoła dołączyła do akcji Fundacji Dzieci Dzieciom. W tym roku staraliśmy się stworzyć magię Świąt dla dzieci zbierając żywność,

z której przygotowane zostaną dla nich świąteczne potrawy, zabawki - które przemienią się w bożonarodzeniowe prezenty oraz artykuły szkolne

i higieniczne. Akcja trwała 18.11.2023r. do 15.12.2023r. - dary zostały odebrane przez przedstawicieli Fundacji w dniu 18.12.2023r.

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy.

• Wsparcie Wolontariuszy przy Kiermaszu Bożonarodzeniowym

• 13 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jak co roku, nasi Wolontariusze stanęli na wysokości zadania:

upiekli przepyszne ciasta, przygotowali zimową herbatę oraz obsługiwali stoisko ze świątecznymi ozdobami - wykonanymi przez dzieci i nauczycieli w szkolnej świetlicy.

• Akcja "Ursus pomaga dzieciom"

• W dniach 20.11.2023r do 2.12.2023r. nasza szkoła pomagała również najuboższym rodzinom z dzielnicy Ursus, po raz kolejny społeczność naszej szkoły

pokazała ogromne serce i wielkie zaangażowanie zbierając żywność, zabawki oraz artykuły szkolne i higieniczne.

• Akcja Pomocnik Mikołaja

• Po raz pierwszy w tym roku Samorząd Szkolny wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zamienili uczniów w pomocników Świętego Mikołaja.

Szkolne elfy przynosiły dla najmłodszych zabawki, słodycze i artykuły szkolne. Akcja trwała od początku listopada do 2.12.2023r.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To znakomita okazja, aby przypomnieć, że wolontariat to szlachetne zajęcie, które wzbogaca życie własne, ale także tych, którym pomagamy. W związku z tym dniem przygotowaliśmy specjalny przewodnik o działalności wolontariackiej:

Poradnik "Jak zostać wolontariuszem"

Prace wykonane przez naszych wolontariuszy :)

• Pomoc dla Caritas Polska

• W dniach 26.09.2023-13.10.2023r. szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę dla dzieci z domów dziecka, na rzecz Caritas Polska.

Zbieraliśmy środki czystości i higieny osobistej, środki opatrunkowe, artykuły szkolne, ubrania oraz słodycze.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy

• Akcja "Dzieci Dzieciom"

• W dniach 08.05.2023-06.06.2023 roku szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę dla Fundacji Polacy Dzieciom, która organizuje pomoc rzeczową i finansową dla podopiecznych Domów Dziecka. Zbieraliśmy żywność długoterminową, artykuły plastyczne, środki czystości, artykuły dla niemowląt. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy :)

• Zbiórka dla Kamerunu

• W dniach 16.03.2023r-21.04.2023r. szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę dla przedszkola w Jaunde (Kamerun) prowadzonego przez Siostry.

Zbierane były artykuły spożywcze, papiernicze, higieniczne i zabawki.

Wszystkim, którzy włączyli się do pomocy serdecznie dziękujemy

• Dyskoteka andrzejkowa

• W środę 30.11.2022r. odbyła się dyskoteka zorganizowana przez świetlicę.

W przygotowaniach wzięli udział wolontariusze z klas 7 i 8.

Wolontariusze przygotowali dekoracje, muzykę, zabawy i wróżby andrzejkowe.

• Akcja wolontariatu "Ciepło dla stóp, świąteczny duch"

• W dniach 23.11-15.12.2022r. została przeprowadzona zbiórka ciepłych skarpet i kartek świątecznych dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej.

Pragniemy wszystkim Państwu podziękować za okazaną pomoc.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać dużą ilość ciepłych skarpetek i oraz kartek z życzeniami świątecznymi, które zostaną przekazane potrzebującym.

• Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 23.11.2022r. Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę dla Fundacji Mam Marzenie "Dzień Pluszowego Misia" Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach.

Zebrane maskotki, gry i artykuły plastyczne trafiły na szpitalne oddziały dziecięce.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się w akcję :)

• Zbiórka charytatywna

• W dniach 28.09.2022r.-30.10.2022r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę środków czystości i higieny osobistej dla Fundacji Caritas Polska.

W ostatnim tygodniu zbiórki wolontariusze Sp4 posegregowali i spakowali  ok. 100kg zebranych artykułów, które trafiły do seniorów i rodzin wielodzietnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w akcję.

• Sprzątanie Ursusa

• W dniach 15 oraz 22 października 2022 r. połączone siły Wolontariatu Szkolnego i Rady Rodziców zorganizowały dla uczniów klas 7-8 akcję sprzątania Ursusa. W sumie wzięło w niej udział około 50 uczniów oraz 5 opiekunów.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Była to dla wszystkich piękna lekcja poszanowania środowiska.

• "Pomoc dla Ukrainy"

• Styczeń/Marzec 2022

Zebrane dary : żywność, środki czystości, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, pampersy, latarki, przedłużacze, powerbanki

zostały zawiezione do punktu pomocy w liceum przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Dziękujemy wszystkim za pomoc.

• DZIAŁANIA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

• Październik 2021r.

Celem akcji była pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z Ursusa. Zbiórka obejmowała: żywność, środki czystości i środki higieny osobistej.

Z zebranych darów zostały przygotowane paczki, które trafiły do osób samotnych i potrzebujących.

Wszystkim, którzy wsparli nas w akcji serdecznie dziękujemy.

• Podziękowania i dyplomy