• Projekt badawczy "Dziecięca Przyjaźń"

W szkole kontynuując współpracę z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynamy nowy projekt badawczy, finansowane przez Narodowe Centrum Nauki.

Do uczestnictwa  w projekcie zaproszone zostały dzieci z klas pierwszych, w których uczą się uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich nauczycieli. Badanie będzie dotyczyć przyjaźni między dziećmi z i bez niepełnosprawności oraz czynników na nie wpływających. W badaniach analizowane będą zagadnienia dotyczące cech dzieci bez niepełnosprawności i ich znaczenie dla nawiązywania przyjaźni z dziećmi z niepełnosprawnością. Zagadnienie to dotychczas w badaniach naukowych właściwie nie było podejmowane, a jest ono niezwykle ważne dla praktyki edukacyjnej.

Badanie będzie obejmowało uczniów klas I-III (badanie podłużne –zaczynamy badanie, gdy dzieci są w I klasie, a kończymy, gdy są w klasie III), ich nauczycieli i rodziców. W badaniu wykorzystane będą testy, kwestionariusze i obserwację uczniów (które będą dotyczyły interakcji między dziećmi).

Liczymy, że wyniki tych badań wpłyną pozytywnie  na jakość edukacji dzieci.

• Przywitaliśmy wiosnę!

Dziś w naszej szkole witaliśmy wiosnę. Klasa 4a i 4b przygotowały apel z okazji pierwszego dnia wiosny, w którym przybliżyli nam skąd pochodzi tradycja świętowania tego dnia. Przedstawiciele klas IV-VIII zaprezentowali się podczas pokazu mody wiosennej.

Stroje wiosenne swoją kreatywnością i wykonaniem wzbudziły gromkie brawa zgromadzonej publiczności.

Podczas apelu zostały rozdane nagrody w szkolnym konkursie "Z życia Szkoły Jubilatki". Gratulujemy zwycięzcom!

• Koszykarki zdobyły Mistrzostwo Warszawy!

Od 7 do 16 marca trwała rywalizacja w finałach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 17 reprezentacji z poszczególnych dzielnic, a zawody odbyły się halach sportowych w SP 360 oraz LO 56 w Dzielnicy Ursus.

Mistrzyniami m.st. Warszawy w koszykówce dziewcząt zostały uczennice SP nr 4  z klasy 8f o profilu koszykarskim.

W tych zawodach dziewczyny pokazały swoje niezwykłe umiejętności, broniąc tytułu mistrza z poprzedniego roku.

Reprezentacja SP nr 4:

Maja Burda(kapitan zespołu)

Natalia Bauer

Maja Filipek

Zofia Jaroń

Zofia Miłkowska

Alicja Paradecka

Daria Pyzik

Wiktoria Stępień

Jagoda Szymańska

Maja Tkacz

Trener: Małgorzata Boniowska

Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!

• Nasi chłopcy Mistrzami Dzielnicy Ursus w siatkówce

Reprezentacja SP4 złożona z uczniów klasy 8f o profilu siatkarskim Mistrzem Dzielnicy Ursus w siatkówce chłopców w kategorii wiekowej młodzież. Chłopcy wygrali pewnie 2-0 w każdym z trzech spotkań, zasłużenie zdobywając złoty medal. Dodatkowo MVP turnieju został wybrany Krystian Piec.

Skład:

Krystian Piec

Janek Pączek

Tymek Płatek

Patryk Bartosiński

Marcel Makowski

Adam Kuźniak

Oskar Glaser

Grzegorz Kiezik

Krystian Serafin

Łukasz Grajewski

Trener: Piotr Gruszka

Już od poniedziałku 20 marca chłopaki rozpoczną walkę o obronę tytułu Mistrza Warszawy z poprzedniego roku.

• Podsumowanie ogólnopolskiej akcji logopedycznej "Słowotwórcy"

Nasza szkoła jest współorganizatorem ogólnopolskiej akcji logopoedycznej "Słowotwórcy", której jedną z pomysłodawczyń i realizatorek była logopedka p. Agnieszka Tarczyńska-Płatek.

Film z pracami uczniów naszej szkoły: Slowotworcy_z_SP4_4.mp4

Uczestnicy akcji mieli zrealizować jedno z dwóch przewidzianych działań:

1. Superpozycja – stworzenie nowego słowa. Dziecko na podstawie połączenia fragmentów bądź całości dwóch/ trzech słów stworzy neologizm (nowe słowo) i przedstawi w formie pracy plastycznej.
            2. Ulubione logopedyczne słowo i stworzenie sieci skojarzeń do niego w formie ilustracji.

Do udziału w akcji zgłosiło się 104 placówki z kraju. Prace i sprawozdania przesłało 56 placówek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i zaangażowania!

• Perspektywy 2023

W piątek 10 marca, rozpocznie się XXXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2023.

W centrum wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie czekają na 8-klasistów:

• szkoły z Mazowsza,
            • wszystko o egzaminie 8-klasisty (prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie z poszczególnych przedmiotów).

Wstęp do części targowej nie wymaga rejestracji, natomiast jest ona konieczna jeśli uczniowie zechcą wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich prezentacjach, dotyczących egzaminu.

Ze względów bezpieczeństwa (sale nie mogą być przepełnione) na spotkania będą wpuszczani tylko uczestnicy zarejestrowani.

Zapraszamy do rejestracji salon.perspektywy.pl(otwiera się w nowej karcie).

• Wstęp bezpłatny
            • dostępne w godzinach 9:00 – 16:00