• II Piknik Naukowy i XII Festiwal Oświatowy

      Dnia 17 września w Parku Czechowickim odbył się II Piknik Naukowy i XII Festiwal Oświatowy w Ursusie. Hasło przewodnie towarzyszące tegorocznemu wydarzeniu to: „Dobry klimat, dobre życie”. Nasza szkoła wzięła czynny udział w organizacji tego przedsięwzięcia i przygotowała trzy stoiska tematyczne. 
      STOISKO DYDAKTYCZNE -  Dobra energia z SP4 proponowało rozmaite aktywności, m.in.: bańka w bańce, zgadnij, kotku, co mam w środku - pudełka sensoryczne, ekozadania, wyzwól swoją energię - konkurs jazdy na rowerkach stacjonarnych, wyścigi robotów.

      STOISKO PLASTYCZNE angażowało uczestników pikniku w zabawy manualne: zrób z nami minifarmę wiatrową, zostań ekoprojektantem, malowanie twarzy, balonowe fantazje, wystawa prac tworzonych przez uczniów.

      STOISKO DEGUSTACYJNE - naładuj się energią oferowało zdrowy i pożywny poczęstunek w postaci ciast i owoców dla wszystkich, nie tylko uczestników konkursów i zabaw. 

      Wisienką na torcie okazał się występ przygotowany przez uczniów klasy 3a pod kierunkiem Pani Agaty Chmielińskiej. Dwudziestominutowe przedstawienie zatytułowane  „Wesoły świat Jana Brzechwy” zachwyciło publiczność, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.
       

     • Warsztaty klas IV ze Strażą Pożarną i Strażą Miejską

      16 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla wszystkich klas czwartych z ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa pożarowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki pracownikom Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie i Straży Miejskiej z Pruszkowa uczniowie mogli skorzystać z bogatego doświadczenia praktyków oraz poruszających wyobraźnię pomocy dydaktycznych dedykowanych edukacji w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej. Aktywny symulator pożaru oraz elektroniczne fantomy pomogły dzieciom zdobywać praktyczne umiejętności w trakcie zabawy. Nasi czwartoklasiści byli bardzo zaangażowani i sprostali stawianym im zadaniom celująco.

     • Nagroda dla uczennic z 8e w projekcie Deutsch Plus

      We współpracy z Goethe Instytut w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Deutsch Plus uczennice z klasy 8e, które zdały egzamin FIT1 na poziomie A1 w Goethe Instytut, dostały niecodzienną nagrodę.

      W czwartek 15 września w klubie muzycznym "Progresja" odbył się koncert, na którym bawiły się nasze uczennice. Wystąpiły 3 zespoły: pierwszy z nich to ukraiński zespół "Kalush", który wygrał tegoroczną Eurowizję, drugim był polski "Recycling Band", ostatni to zespół niemiecki "OK.DANKE.TCHÜSS". Na koncercie panowała przyjemna, bardzo energiczna atmosfera.

     • Program "Polacy we Włoszech, Włosi w Polsce"

      Zapraszamy uczniów klas VI-VII do udziału w przedsięwzięciu „Polacy we Włoszech, Włosi w Polsce” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

      Projekt zakłada zaznajomienie uczniów klas VI-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie z materialnym i niematerialnym dziedzictwem kulturowym Polski i Włoch. Uczniowie zwiększą swoją wiedzę na temat przenikania się obu kultur na wielu płaszczyznach – w zakresie języka, literatury, historii, sztuki. Przed wyjazdem będą uczestniczyli w zajęciach przygotowawczych w zakresie języka polskiego, historii, plastyki i języka angielskiego. Uczniowie wezmą udział w mobilności – udadzą się do Włoch do Rzymu. Tam wspólnie z rówieśnikami opracują e-book, przetłumaczą proste teksty na język polski i włoski, przygotują słowniczek polsko-włoski, opracują komiksy opowiadające historię powstania Rzymu i Warszawy. Wspólnie zwiedzą największe muzea rzymskie, udadzą się do instytucji polskich. Po powrocie uczestnicy podzielą się swoją wiedzą z rówieśnikami ze swojej szkoły. W projekcie przewidziano udział 30 uczestników. Zaplanowano dwa pięciodniowe (plus 2 dni na podróż) wyjazdy zagraniczne do szkoły Instituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie. Wyjazdy odbędą się w październiku i listopadzie.

      Regulamin projektu znajduje się w zakładce "programy".

       

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      Dnia 1 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego Pani dyrektor Ewa Gerełło przywitała wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursus - Pana Wiesława Krzemienia, który zaszczycił nas w tym dniu swoją obecnością. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom zapału do pracy oraz wielu sukcesów w nauce. Przedstawiła również swoich zastępców a także wychowawców klas.  Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

      Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, życzymy, aby zdobyta tu wiedza dawała im możliwości osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji. 


       


       

    • Punkt Przedszkolny w DK Kolorowa dla dzieci uchodźców
     • Punkt Przedszkolny w DK Kolorowa dla dzieci uchodźców

      Poniżej znajduje się informacja o nowym punkcie przedszkolnym dla dzieci uchodźców (wersja ukraińska i fonetyczna oraz polska).

      j.ukraiński:

      ДОРОГІ БАТЬКИ!

      ВІТАЄМО ДО ДОШКІЛЬНОГО ЦЕНТР, ОРГАНІЗОВАНОГО ДЛЯ ДІТЕЙ-БІЖЕНЦІВ, ПРИ ДОМ КУЛЬТУРИ «КОЛОРОВСЬКИЙ», ВУЛИЦЯ СОСНКОВСЬКОГО, 16.

      ТОЧКА ВІДКРИТТЯ БУДЕ З ПОНЕДІЛКА ПО П’ЯТНИЦІ, 9.00 - 15.00

      ДЛЯ ДІТЕЙ 4 - 6 РОКІВ.

      НА ТОЧКІ МИ ЗАБЕЗПЕЧАЄМО: ДОГЛЯД, ЇЖУ, ПІДХОДЯЩЕ ДЛЯ ДІТЕЙ, ПРИЄМНА РОЗВАГА.

      DOROHI BATʹKY!

      VITAYEMO DO DOSHKILʹNOHO TSENTR, ORHANIZOVANOHO DLYA DITEY-BIZHENTSIV, PRY DOMU  KULʹTURY «KOLOROVSʹKYY», VULYTSYA SOSNKOVSʹKOHO, 16.

      TOCHKA VIDKRYTTYA BUDE Z PONEDILKA PO PʺYATNYTSI, 9.00 - 15.00

      DLYA DITEY 4 - 6 ROKIV.

      NA TOCHKI MY ZABEZPECHAYEMO: DOHLYAD, YIZHU, PIDKHODYASHCHE DLYA DITEY, PRYYEMNA ROZVAHA.

      fonetycznie:

      DOROHI BATʹKY!

      VITAYEMO DO DOSHKILʹNOHO TSENTR, ORHANIZOVANOHO DLYA DITEY-BIZHENTSIV, PRY DOMU  KULʹTURY «KOLOROVSʹKYY», VULYTSYA SOSNKOVSʹKOHO, 16.

      TOCHKA VIDKRYTTYA BUDE Z PONEDILKA PO PʺYATNYTSI, 9.00 - 15.00

      DLYA DITEY 4 - 6 ROKIV.

      NA TOCHKI MY ZABEZPECHAYEMO: DOHLYAD, YIZHU, PIDKHODYASHCHE DLYA DITEY, PRYYEMNA ROZVAHA.

       

      j.polski:

      DRODZY RODZICE!

      ZAPRASZAMY DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO ZORGANIZOWANEGO DLA DZIECI UCHODZCÓW W DOMU KULTURY „KOLOROWA”, UL. SOSNKOWSKIEGO 16.

      PUNKT CZYNNY BĘDZIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 9.00 – 15.00 

      DLA DZIECI 4 – 6 LAT.

      W PUNKCIE ZAPEWNIAMY: OPIEKĘ, POSIŁEK ODPOWIEDNI DLA DZIECI, FAJNĄ ZABAWĘ.