• 2017/2018

• Od roku szkolnego 2017 / 2018 weszła w życie reforma edukacji, która wprowadziła
          w Polsce ośmioklasową szkołę podstawową, a jednocześnie dokonała likwidacji gimnazjów. W naszej szkole pojawiły się nowe pracownie, takie jak: chemiczna, fizyczna, geograficzna. Uczniowie klas szóstych, tym razem nie opuścili murów naszej szkoły. Rozpoczęli naukę jako siódmoklasiści.

• Szkoła została wyposażona w szafki na książki dla uczniów klas IV – VII. Udało się pozyskać je dzięki wykorzystaniu środków Budżetu Obywatelskiego.

• W szkole wdrożono i realizowano innowacje pedagogiczne w klasach VII: z matematyki „Algorytm ”, z biologii oraz informatyki.

• Nasza uczennica – Barbara Kędzior z klasy II – została mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej.

• Uczennica Aleksandra Sznajder została laureatką kuratoryjnego konkursu matematycznego.

• W roku szkolnym 2017 / 2018 uzyskaliśmy wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy dla „Szkoły z pomysłem na sport i zdrowie”.

• Od września 2017 r. ostatecznie zostały wycofane papierowe dzienniki lekcyjne w klasach starszych, które zastąpiono dziennikiem elektronicznym. Rodzice na bieżąco mogli śledzić postępy swoich dzieci w nauce, ale także sprawdzać każdego dnia, czy były one obecne
          w szkole. Dwa lata później taki sam system zaczął obowiązywać w klasach młodszych.

• W naszej szkole uczy się coraz więcej uczniów pochodzenia cudzoziemskiego. Są wśród nich dzieci narodowości: ukraińskiej, białoruskiej, pakistańskiej, wietnamskiej, irackiej, azerbejdżańskiej.

• Pani Anna Tarwacka została wyróżniona Krajową Odznaką Jakości eTwinning za realizację projektu zatytułowanego „Kartka dla Polski”. Praca p. Tarwackiej i podejmowane przez nią działania w ramach projektu, nie tylko spełniły kryteria Odznaki Jakości eTwinning, ale także stanowią doskonały potencjał rozwojowy dla kolejnych projektów.

• Szkoła uzyskała Certyfikat „Innowacyjna szkoła” za uczestnictwo w projekcie edukacyjnym.

• Nasze „pierwszaki”  realizując  projekt edukacyjny „EduMagica. Razem tworzymy edukację jutra” nie tylko miały okazję odbyć podróż po Polsce wraz z żółwikiem Tomkiem, ale uzyskały dla szkoły certyfikat „INNOWACYJNA SZKOŁA”.

• Szkole przyznano certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy „Wars i Sawa” – dla szkoły wspierającej uzdolnionych oraz certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” – na lata 2018 – 2020.

• Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Warszawie po raz drugi wzięli udział w programie Junior Club /dawniej „Szkolniak”/. Głównym celem tego programu było zachęcenie najmłodszych kibiców siatkówki do aktywnego spędzania czasu podczas  meczów ONICO Warszawa, które odbywały się w hali COS Torwar. W rankingu wszystkich szkół biorących udział w  programie nasza szkoła zajęła tak jak przed rokiem II miejsce. O lokatach decydowały punkty przyznawane uczestnikom Junior Club za udział   w meczach. W nagrodę uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w treningu prowadzonym przez siatkarzy ONICO Warszawa, który odbył się w maju w naszej szkole. Spotkanie z uczniami oraz trening uświetnili  swoją obecnością następujących zawodnicy ONICO Warszawa: Paweł Mikołajczak, Jakub Kowalczyk, Andrzej Wrona, Wojtek Włodarczyk, Jędrzej Gruszczyński, Sebastian Warda, Jan Firlej. Dodatkowo za drugie miejsce szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy o wartości czterech tysięcy złotych. Paweł Mikołajczak przekazał na ręce pani Dyrektor nagrody za zdobycie drugiego miejsca w programie Junior Club.

• W LI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży nasi uczniowie zdobyli I miejsce w mini koszykówce dziewcząt – kategoria Dzieci oraz III miejsce w mini piłce siatkowej chłopców – kategoria Dzieci.