• Mozaika - Wilczyca kapitolińska

• W ramach upowszechniania kultury włoskiej w SP4 uczennice klas 8, które wzięły udział w projekcie „Polacy we Włoszech, Włosi w Polsce” pomogły przygotować akcję współtworzenia mozaiki w stylu italskim, która przedstawia wilczycę karmiącą Remusa i Romulusa. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mogli poznać legendę o powstaniu Rzymu, posłuchać muzyki włoskiej, poznać garść informacji na temat mozaik. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie i uczennice z klas 1-8. Efekt końcowy można oglądać w sali pucharowej.

• Warsztaty kulinarne kuchni włoskiej

• W ramach upowszechnienia działań programu POWER "Polacy we Włoszech, Włosi w Polsce" 18 stycznia uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych kuchni włoskiej. Uczestnicy warsztatów pod okiem szefów kuchni uczyli się gotować w Akademii Kulinarnej GoCook. Z wielkim zaangażowaniem zgłębiali tajniki znanych i lubianych potraw włoskich: foccacia, pizza, makaron, tiramisu. Każdy z wielkim zaangażowaniem wziął udział w kilkugodzinnych warsztatach oraz jeszcze z większym zapałem skonsumował swoje wytwory pracy. Taka nauka była dla wszystkich niewiarygodnie smakowita.

Galeria zdjęć :

• Wystawa fotografii

• Uczniowie, uczestnicy miedzynarodowej mobilności w trakcie wizyty w Rzymie wykonywali wiele zdjeć. Z wybranych wspólnie fotografii powstała wystawa dzięki, której cała społeczność mogła poznać najważniejsze miejsca Wiecznego Miasta.

galeria zdjęć:

• "Pieta" okiem naszych uczniów

• Uczniowie naszej szkoły przybliżając sobie rzymskie zabytki poznali renesansową rzeźbę "Pieta" autorstwa Michał Anioła. Podczas zajęć powstało wiele ciekawych interpretacji związanych z tą rzeźbą. Prace uczniów można podziwiać na gazetce ściennej obok biblioteki szkolnej.

• Lekcje eksperckie upowszechniające wiedzę o Włoszech

• Uczestnicy mobilności w październiku i listopadzie mieli wspaniałą możliwość poznania topografii Rzymu, jej zabytków oraz kulinarnych specjałów na własnej skórze. Teraz przyszedł czas, aby pokazać pozostałym uczniom jak ciekawym miejscem jest Rzym. Uczesnicy przeprowadzili w klasach lekcje eksperckie podczas, których podzielili się swoją wiedzą oraz wrażeniami z pobytu, przedstawiając jednocześnie wiele aspektów podróży na przygotowanych specjalnie na tę okazje prezentacjach multimedialnych.

Galeria zdjęć:

• Lapbooki o Włoszech