-

Klasa 1B z wizytą w Bibliotece Publicznej Niedźwiadek

Dnia 12 września br. wybraliśmy się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Niedźwiadek w Ursusie. Podczas zajęć, my pierwszaki, z bliska zobaczyliśmy jak wygląda miejsce, w którym jest bardzo dużo książek. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek oraz zachowania się w czytelni - części biblioteki, w której dzieci i dorośli w ciszy czytają wypożyczone książki. Pani bibliotekarka przeczytała nam jedną z wybranych lektur; była chwila na kolorowanki związane z bohaterem czytanej książki. Zajęcia muzyczne były świetnym dopełnieniem naszej wizyty w bibliotece - śpiewaliśmy, tańczyliśmy i graliśmy na keyboardzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja w bibliotece 1d i 1c

W środę 12 września nasza klasa razem z klasą 1c wybrała się na zajęcia do biblioteki na Gołąbkach. Panie przywitały nas serdecznie i na początek zaproponowały kilka zabaw przy muzyce. Później robiliśmy pracę plastyczną - godło naszego kraju. Gdy już prace były gotowe złożyliśmy przyrzeczenie czytelnika, że będziemy szanowali książki i będziemy o nie dbali. Po przyrzeczeniu usiedliśmy na dywanie i zajadając nasze kanapki wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa i orle białym. Na koniec rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a głównie o naszym godle. Później pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły. To była ciekawa i pouczająca lekcja.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć


"Zajęcia varsavianistyczne" w klasie 1a

19 października uczniowie klasy Ia poznali legendę o warszawskiej syrence. Były to pierwsze zajęcia, w których poznawały legendy i historię Warszawy. Oglądały prezentację multimedialną o Warszawie. Wykonały również prace plastyczne - wydzieranki "Warszawska Syrenka". Uczniowie są dumni, że mieszkają w stolicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d - Spotkanie na dywanie z ulubionymi książkami.

26 października zamiast codziennego czytania na dywanie, prezentowaliśmy nasze ulubione książki. Każdy z nas przyniósł książkę, o której opowiadał. Mateusz przyniósł książkę o samochodach, Dawid - encyklopedię psów, a Marianka oczywiście książkę o koniach. Było też wiele książek opowiadających o zwierzętach, a Matylda przyniosła "grubaśny" tom Harrego Potera. To było bardzo ciekawe spotkanie na dywanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B i UKS Judo Panda

W dniu 27 września br. braliśmy udział w pokazowych zajęciach Klubu Sportowego Judo Panda. Świetnie się bawiliśmy biegając, skacząc i przewracając się. Poznaliśmy przywitanie i pożegnanie zawodników judo oraz proste ćwiczenia rozgrzewające mięśnie. Czy zdecydujemy się na udział w tych zajęciach dodatkowych? Czas pokaże...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nasze zmysły "widzą świat"- zajęcia w 1d

Przez kilka dni na zajęciach sprawdzaliśmy jak działają nasze zmysły. Robiliśmy różne doświadczenia i doszliśmy do wniosku, że każdy z naszych 5 zmysłów jest bardzo ważny i trudno byłoby nam funkcjonować, jeśli któryś z nich nie działałby prawidłowo. W czasie tych zajęć świetnie się bawiliśmy sprawdzając funkcjonowanie dotyku, wzroku, smaku, zapachu i smaku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B w Domu Kultury Arsus

Dnia 1 października wybraliśmy się do Domu Kultury Arsus na bardzo ciekawe warsztaty poświęcone roli muzyki w filmie. Dowiedzieliśmy się, że muzyka nadaje filmowi odpowiedni nastrój; powoduje, że film jest bardziej rozpoznawalny; olbrzymia rola muzyki w filmach niemych - odpowiednio dobrana pozwala lepiej odczytać grę aktorów. Świetną zabawą były quizy, zagadki, np.: odgadywanie, do których rodzajów filmów pasuje dany utwór muzyczny. Wspaniałym uwieńczeniem warsztatów było obejrzenie filmu pt. "Balerina".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ulubione książki uczniów klasy 1B

Choć jeszcze nie umiemy dobrze czytać lub zupełnie tego nie potrafimy, to jednak mamy swoje ulubione książki. Legendy, baśnie, bajki czy inne, które czytają nam rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Podczas zajęć "Nasze ulubione książki" prezentowaliśmy, opowiadaliśmy i czytaliśmy fragmenty zachęcając koleżanki i kolegów do zainteresowania się naszą lekturą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Prezentacja zainteresowań i talentów uczniów klasy 1B

8 października w naszej klasie odbyły się zajęcia podczas których prezentowaliśmy nasze zainteresowania i talenty. Lena interesuje się kotami i bardzo lubi zajmować się swoim małym Gackiem. Matylda pięknie szkicuje. Julia P. kocha konie, a Weronikę interesują dzikie, groźne zwierzęta. Czarek jest zawsze w ruchu - biegi, rower, judo, szachy to jego pasje. Julia C. to mała gwiazda - taniec to jej żywioł. Zosię fascynuje człowiek, jego ciało i szkielet. Ania jest fanką rybek akwariowych. Konstancja kocha swojego pieska, którym chętnie się zajmuje. Ksawery interesuje się grami komputerowymi. Kamila chciałaby zostać paleontologiem, uwielbia wszystko co jest związane z dinozaurami. Aleksander jest świetny na boisku, piłka nożna to jego pasja. Lidia to medalistka karate i utalentowana pianistka. Kasia wytrwale trenuje na basenie. Adam wyczarowuje z kartek papieru - mistrz origami. Jesteśmy wspaniali!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B w Straży Pożarnej

W dniu 11 października wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Ursusie w ramach programu "Bezpieczne dziecko w domu, w szkole i na ulicy". Nasze spotkanie zaczęło się prezentacją samochodów strażackich i ich wyposażenia (sprzętu ratowniczego); mogliśmy usiąść w szoferce auta, założyć maskę przeciwdymną, obserwować jak wysoko może wysunąć się drabina wozu strażackiego i słuchaliśmy opowieści o odpowiedzialnej i niejednokrotnie trudnej i bardzo ciężkiej pracy strażaka. Druga część spotkania odbyła się we wnętrzu siedziby Straży Pożarnej gdzie spotkaliśmy się ze Strażnikiem Miejskim oraz Policjantem, z którymi rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy, w domu czy w szkole. Na zakończenie otrzymaliśmy breloczki odblaskowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Spotkania z ciekawymi ludźmi" w 1d

15 października w naszej klasie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Poznajemy ciekawe zawody". W dniu dzisiejszym przyszedł do nas na zajęcia tata Martynki wraz ze swoją koleżanką z pracy panią Marleną, która jest tłumaczem języka migowego. Pani Marlena uczyła się tego języka od dziecka, ponieważ ma niesłyszących rodziców i sama jest osobą niedosłyszącą. Pracuje jako tłumacz na konferencjach, a także pomaga niesłyszącym studentom, tłumacząc podczas zajęć. Podczas tych zajęć zapoznaliśmy się z pracą tłumacza i dowiedzieliśmy się również jak należy postępować, kiedy chcemy się porozumieć z osobą, która nie słyszy. Wspólnie z panią Marleną wymyśliliśmy jak możemy pokazać nasze nazwiska w języku migowym. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zainteresowania w klasie 1a

26 października w naszej klasie uczniowie poznawali swoje zainteresowania. Każdy uczeń przyniósł rożne przedmioty, które lubi (np. książki, rożne kolekcje). dzieci prezentowały swoje pasje, mówiły o swoich zainteresowaniach. Były pokazy ćwiczeń akrobatycznych, baletowych, tanecznych itp. W tym dniu były również czytane bajki terapeutyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a w Ceramilandii

29 października odbyła się wycieczka uczniów klasy 1a do Ceramilandii. Dzieci poznały proces powstawania odlewów gipsowych. Ponadto wzięły udział w warsztatach podczas, których samodzielnie ozdabiały i malowały zwierzątka gipsowe. Po zakończeniu twórczej pracy dzieci miały okazję na zabawę w kilku salach rekreacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1B i 1C w Ceramilandii

Dnia 29 października wybraliśmy się do Wrzący w woj. łódzkim, gdzie znajduje się Park Nauki, Zabawy i Rozrywki "Ceramilandia". Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych - poznaliśmy technologię wytwarzania naczyń ceramicznych, obejrzeliśmy maszyny, formy i posłuchaliśmy historii związanej z odkryciem gliny. Ozdabialiśmy swoje figurki ceramiczne. Wspaniałym uwieńczeniem wycieczki była zabawa w sali zabawach, gdzie mogliśmy wyskakać się na dmuchanych zjeżdżalniach, powspinać po drabinkach, pobłądzić po labiryntach i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d w Ceramilandii

29 października wszystkie klasy pierwsze wybrały się na całodniową wycieczkę do Lutomierza na warsztaty w Ceramilandii. Na początku Pani przewodnik opowiedziała nam o procesie produkcji ceramiki. Później każde z nas dostało dwie gipsowe figurki, które musieliśmy ozdobić. Po malowaniu udaliśmy się do Sali zabaw, gdzie mieliśmy okazję się "wyszaleć". Później był obiad i znowu zabawa w drugiej Sali. Na koniec zakupy i w drogę powrotną.

To był miły i bardzo aktywnie spędzony dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d z wizytą w Straży Pożarnej

25 października nasza klasa udała się z wizytą do 16 oddziału PSP w Ursusie na zajęcia "Bezpieczne dziecko w domu, w szkole i na ulicy". Na początku w garażu spotkaliśmy się z panem, który pokazał nam sprzęt z jakiego korzystają strażacy podczas akcji i opowiedział nam o ich pracy. Mieliśmy też okazję obserwować wyjazd do pożaru (wozy w ciągu 30 sekund od ogłoszenia alarmu wyjechały na sygnałach i popędziły do akcji). Później w świetlicy spotkaliśmy się z panią policjantką i panem ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy z nimi o bezpiecznym zachowaniu w domu i na ulicy. Przypomnieliśmy sobie, jak zachować się w różnych trudnych sytuacjach i pod jakie numery należy dzwonić w razie wypadku. Na koniec poznaliśmy pana ze Sztabu Kryzysowego naszej dzielnicy, który opowiedział nam czym się zajmuje. Na pożegnanie dostaliśmy drobne upominki.

To było ciekawe i pouczające spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a w Ceramilandii

29 października klasa I a pojechała na wycieczkę do Ceramilandii. Pojechały tam wszystkie klasy pierwsze. Celem tej wycieczki była integracja uczniów. Dowiedzieli się również w jaki sposób powstaje ceramika. Malowali ceramiczne figurki. Wycieczkę zakończyły wesołe zabawy w salach zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Gry logiczne w I a

W dniu 20 listopada w klasie I A odbył się dzień gier logicznych. Uczniowie podczas lekcji bawiły się oraz uczyły grając w gry planszowe i logiczne. Układały wyrazy na suwakach ortograficznych, rozwiązywały zagadki, krzyżówki, wykreślanki. Był to miły dzień, pełen zabaw i śmiechu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w klasie 1B

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W tym dniu każdy z nas przyniósł do szkoły swojego ukochanego misiaczka, który mógł siedzieć ze swoim właścicielem w ławce podczas lekcji, a podczas przerw towarzyszyć w wesołej zabawie. Tego dnia poznaliśmy historię pluszowego misia, wykonaliśmy dekorację i skosztowaliśmy czekoladowego ciasta w kształcie misia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Misia w klasie IA

W dniu 23 listopada 2018 roku klasa Ia obchodziła "Dzień Misia".

Wszyscy uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki. Przez cały dzień towarzyszyły one uczniom na lekcjach. Dzieci wykonały prace plastyczno-techniczne "Miś". To był dla wszystkich bardzo sympatyczny dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień dysleksji w klasie 1a

Klasa I a wzięła udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji w SP4 pod hasłem NASZE MOCNE STRONY.

W jego trakcie uczniowie prezentowali swoje talenty, umiejętności oraz zainteresowania w formie wystąpień indywidualnych na forum klasy. W klasie były czytane również bajki związane z równością dzieci w grupie tzn, zwracano szczególną uwagę, że nikt nie jest gorszy i wszyscy mają takie prawa. W celu polepszenia dziecięcych umiejętności językowych bawiliśmy się w gry i zabawy ortograficzne

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d sadzi kwiaty

We wtorek 6.11 razem z naszą Panią wyszliśmy przed szkołę. To miała być niespodzianka. Kiedy Pani otworzyła swoją torbę, zobaczyliśmy w niej tajemniczą łopatkę i puszkę, w której znaleźliśmy cebulki zimowitów i krokusów. Okazało się, że będziemy sadzili kwiaty. Każdy z nas wybrał sobie po jednej cebulce, a Pani pokazała, którą stroną mamy je sadzić. Wreszcie przystąpiliśmy do dzieła. Na trawniku przed szkołą Pani kopała dołki, w które wkładaliśmy nasze cebulki i okrywaliśmy je ziemią. To była fajna zabawa. Mamy nadzieję, że jeszcze przed nadejściem mrozów zobaczymy zimowity, a na wiosnę będziemy mogli cieszyć się z kwitnących krokusów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d rozmawia o ptakach

W czwartek 8.11 w naszej klasie odbyła się niezwykła lekcja, na której zjawili się goście. Okazało się, że jest to lekcja otwarta dla nauczycieli, którzy obserwowali naszą pracę, a jej tematem były ptaki. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się wiele o tych zwierzętach, o ich budowie i cechach charakterystycznych. Rozmawialiśmy o ptakach, które odlatują do ciepłych krajów, które są u nas przez cały rok i o tych, które przylatują na zimę. Pani pokazała nam i opowiedziała o niektórych z nich. Okazało się, że bocian biały jest jednym z największym ptaków żyjących w Polsce, a najmniejszym jest mysikrólik. Mogliśmy sami przekonać się jak wyglądają te dwa ptaki w rzeczywistych wymiarach i sprawdzić ile ważą - mysikrólik ok. 7 gramów, a bocian - 3,5 do 4 kg. Mogliśmy też porównać nasz wzrost z wysokością bociana i przymierzyć bocianie skrzydła.

To była pouczająca lekcja, podczas której świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


LAPBOOKI IA O OJCZYŹNIE

10 listopada uczniowie klasy I A wykonali lapbooki o Ojczyźnie. W ten sposób uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Lapbooki wykonali samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela. Piękne prace wszystkich uczniów były zaprezentowane na wystawie zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


M jak Mama klas 1b

Poznaliśmy kolejną liter polskiego alfabetu, literę M. Jest ona na bardzo bliska, gdyż nią rozpoczyna się najważniejszy wyraz - MAMA. Podczas zajęć nie tylko uczyliśmy się wymawiać głoskę, pisać literę, ale również opowiadaliśmy o naszych kochanych mamach (co lubią robić w wolnym czasie?; co lubią jeść?; jaki mają kolor włosów, oczu?) i malowaliśmy ich portrety.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 1B

"Mikołajki - tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.

Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze".
pl.wikipedia.org/wiki/Mikołajki_(zwyczaj)

To był fantastyczny i pełen niespodzianek dzień. Poranek przywitał nas upominkami zostawionymi przez Mikołaja pod klasową choinką, radości nie było końca. Podczas oglądania upominków słuchaliśmy historii o św. Mikołaju i śpiewaliśmy o nim piosenki. Na koniec naszego klasowego świętowania ozdabialiśmy pierniczki i je kosztowaliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ciekawa lekcja w 1d

Dzisiaj bawiliśmy się w układanie wyrazów. Pani dała nam nakrętki, na których były napisane litery, które do tej pory poznaliśmy. Kiedy je rozłożyliśmy Pani ogłosiła konkurs - kto w ciągu 15 minut ułoży największą ilość słów. Okazało się, że najwięcej czyli 12 ułożyła . Pani ogłosiła też, kto zajął drugie i trzecie miejsce. Osoby te dostały serduszka, czyli plusiki i drobne nagrody. Później czytaliśmy napisane przez nas wyrazy, a Pani zapisywała je na tablicy. Na koniec nastąpiła najmniej przyjemna część lekcji, czyli przepisywanie wyrazów z tablicy do zeszytów. To były bardzo fajne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1B i Boże Narodzenie na wsi

Tuż przed świętami wybraliśmy się do Gąsiorowa, do wsi położonej kilkanaście kilometrów od Pułtuska.. Wysłuchaliśmy opowieści o zwyczajach i tradycjach świątecznych na mazowieckiej wsi. Wykonaliśmy z papieru ozdoby choinkowe i oklejaliśmy bibułą i świecącymi ozdobami styropianowe bombki. Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych - nauka lepienia świątecznych pierogów. Po ich wykonaniu, ugotowaniu, jedliśmy bożonarodzeniowy obiad - barszcz oraz własnoręcznie wykonane pierogi. Na zakończenie odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch z kolorowych pasków papieru i zabawa taneczna przy choince.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie IA

20 grudnia w klasie IA odbyła się Wigilia klasowa. Uczniowie poznali zwyczaje bożonarodzeniowe. Dzieci wysłuchały koncertu wigilijnego. Składaliśmy sobie miłe życzenia z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku. Zjedliśmy wspólny posiłek. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczno-techniczną pt. "Choinka".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa 1B

"Jest taki dzień ...", gdy spotykamy się przy świątecznym stole, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia miłości, uśmiechu, zdrowia, dużych prezentów... Pięknych świąt Bożego Narodzenia i samych pięknych dni w Nowym Roku składa klasa 1b.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1B z wizytą na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina

Początek nowego roku rozpoczęliśmy wyprawą na warszawskie lotnisko, aby poznać pracę Służby Celno - Skarbowej i w tym rolę psów oraz zajrzeć w miejsca, gdzie zwykły człowiek - podróżny nie ma dostępu. Wycieczkę zaczęliśmy od tarasu widokowego, z którego mogliśmy obserwować startujące i lądujące samoloty. Dowiedzieliśmy się kim jest celnik, jaka jest jego rola na terenie lotniska i z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się jego praca. Oglądaliśmy przedmioty zarekwirowane pasażerom - zakaz na ich wwożenie do kraju (m.in. kość słoniowa, skóra węża, wypchany krokodyl). Uczestniczyliśmy przy prześwietlaniu bagaży i staraliśmy się rozpoznawać na monitorach co w nich się znajduje. Przyglądaliśmy się pracy psów, których zadaniem jest wywąchiwanie niebezpiecznych i niedozwolonych rzeczy czy substancji znajdujących się w bagażach. Na zakończenie spotkania z czworonożnymi celnikami mogliśmy się z nimi krótko pobawić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1B w szkolnej bibliotece

Minęło pół roku naszej nauki. Nauczyliśmy się liter, umiemy je przeczytać i napisać... Czytamy wyrazy, które potrafimy składać w zdania... Przyszedł czas, abyśmy zaczęli sami zapoznawać się z tekstami pisanymi. Zajęcia w bibliotece przybliżyły nam informacje na temat zasad wypożyczania książek i obchodzenia się z nimi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d - Bal karnawałowy

13 lutego jak co roku odbył się bal karnawałowy dla klas 0 -3. Również my przyszliśmy w tym dniu w różnych strojach i w karnawałowych nastrojach. Na patio spotkaliśmy się z klasą z 1b i zaczęła się zabawa. Były balony, serpentyny i muzyka. W klasie czekało na nas słodkie co nieco. To był udany dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa klasy 1b

Wspaniale rozpoczęliśmy drugi semestr. Tuż po feriach zimowych odbyła się w naszej klasie zabawa karnawałowa. Każdy z nas wspaniale się przebrał i razem z naszą wychowawczynią ustroiliśmy salę, a rodzice przygotowali przepyszny poczęstunek. Bawiliśmy się wspaniale przy naszej ulubionej muzyce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1 d - Od dziś jesteśmy czytelnikami

W dniu dzisiejszym udaliśmy się na lekcję do naszej biblioteki szkolnej. Podczas spotkania poznaliśmy zasady zachowania się w bibliotece i korzystania z niej. Złożyliśmy też ślubowanie czytelnika. Na koniec każdy z nas wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d poznaje ciekawe zawody rodziców

Dzięki mamie Dawida zostaliśmy zaproszeni przez firmę Essilor do zwiedzenia zakładu produkującego soczewki do okularów. O 8.00 przed szkołę zajechał autokar, który zawiózł nas na miejsce. Tam serdecznie nas przywitano i na początek odbyła się krótka prezentacja o oku i wzroku. Później zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Jedna zwiedzała zakład i poznawała cykl produkcyjny soczewek do okularów. Druga w tym czasie brała udział w warsztatach plastycznych, podczas których zdobiliśmy drewniane okulary, kolorowaliśmy obrazki i układaliśmy bardzo skomplikowane puzzle. Ostatnia grupa wykonywała różne doświadczenia z zakresu optyki. W tym samym czasie wszystkie dzieci, których rodzice wyrazili zgodę miały wstępne badanie wzroku. Dla tych, którzy będą potrzebowali okularów firma przygotowała niespodziankę. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w wykonanych przez siebie okularach i otrzymaliśmy drobne upominki. Było nam smutno, że już musimy wracać. To była świetna wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b i świat reklamy

W chłodny, ale słoneczny poranek 26 lutego wybraliśmy się do Domu Kultury "Arsus" na zajęcia edukacyjne "Świat reklamy". Lekcja prowadzona była przez aktorkę i specjalistkę od reklam, która opowiedziała o sposobach wykonywania reklam, dla jakich odbiorców się je robi i co mają na celu wywołać u oglądającego. Mieliśmy też możliwość sami stworzyć reklamę o "przyjacielu misiu". Dowiedzieliśmy się również, że świat reklam - pięknie przedstawiony, wyidealizowany na ekranie telewizora, w rzeczywistości już taki nie jest. Tak więc nie zawsze należy ufać reklamie i nie dawać się jej namówić. Na zakończenie zajęć został wyświetlony film "Rock dog pies ma głos".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w Ia

13 lutego w klasie IA odbył się długo oczekiwany "Bal karnawałowy". W tym dniu uczniowie byli przebrani w piękne stroje. Wspólnie z innymi dziećmi tańczyły przy dźwiękach największych przebojów. Dzieci brały udział w różnych konkursach. Tego dnia dzieci bawiły się doskonale.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


I a w kinie Arsus

26 lutego uczniowie klasy IA poszli do kina Arsus na film "Rock Dog.Pies ma głos". Wzięły też udział w lekcji multimedialnej "Reklama w filmie". Była to druga lekcja w kinie. Na pierwszej lekcji w kinie dzieci były 1 października 2018 roku pt."Skąd są dźwięki w piosence?O muzyce w filmach dla dzieci", która była połączona z projekcją filmu "Balerina".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w I a

8 marca 2019 r. w klasie IA obchodziliśmy DZIEŃ KOBIET. Chłopcy odwdzięczyli się za prezenty z okazji Dnia Chłopca. Panie i dziewczynki zostały obdarowane prezentami. Chłopcy także dostali małe prezenciki. Był to miły dzień pełen serdeczności

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 1a

W klasie I a p. Anna Tarczałowicz przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie uważnie obserwowali najważniejsze czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Bardzo chętnie podejmowały ćwiczenia na manekinie. Przypomniały sobie telefony alarmowe. Od tego dnia wiedzą, że pierwsza pomoc może uratować życie człowieka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019